• Хотинські вісті

Військовий облік жінок: перелік професій можуть змінити

Updated: Jan 23


Фото зі сторінки Операція об'єднаних сил

Президент Володимир Зеленський звернувся до міністра оборони Олексія Резнікова щодо необхідності обов’язкового уточнення низки питань, пов’язаних із військовим обліком жінок, зокрема скорочення згаданого переліку спеціальностей та професій, споріднених з відповідною військово-обліковою спеціальністю, з огляду на реальні потреби оборони держави, поінформувала пресслужба Офісу Президента.


Про це йдеться у відповіді Президента на електронну петицію, яку подала Яна Рашевченко і яку підтримали понад 37 тисяч громадян, підписавши її на сайті Офіційного інтернет-представництва Глави держави.


Президент зазначив, що, відповідно до Конституції, захист суверенітету й територіальної цілісності держави є справою всього українського народу, громадяни є рівними перед законом і не може бути привілеїв чи обмежень за ознакою статі.


Але, як зауважив В. Зеленський, суспільний резонанс був викликаний не так нормами законодавства, як їх невдалою реалізацією: недостатньо обґрунтованим і надто широким новим переліком спеціальностей жінок та чітко не визначеною процедурою.


Штрафів за невчасне оформлення у 2022 році не буде


Жінкам не треба терміново звертатись до територіальних центрів комплектування для постановки на військовий облік. Наразі триває робота над удосконаленням цієї процедури. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила заступниця міністра оборони Ганна Маляр.


– Протягом 2022 триватиме перехідний період. Зараз ведеться робота над спрощенням порядку постановки на облік, вивчається питання пріоритетності професій споріднених з військово-обліковими спеціальностями. Тож, будуть зміни про які Міноборони обов’язково повідомить, – повідомила вона.


Заступниця міністра запевнила, що цьогоріч штрафів за невчасне оформлення на військовий облік не буде, наразі це питання вивчається. Також триває робота над «цифровізацією» тих процесів, які технічно можливо перевести в онлайн.


Нагадаємо, Міністерство оборони розширило перелік професій, представниці яких віком від 18 до 60 літ повинні стати на військовий облік як військовозобов’язані протягом 2022 року. Це стосується багатьох спеціальностей різних сфер – від громадського харчування до банківської справи, а ще програмісти, юристи, журналісти, музиканти, соціальні працівники, бухгалтери, діловоди тощо.

16 views0 comments