• Хотинські вісті

Війна в Афгані залишила в серцях незагоєні раниЗ нагоди 30-ї річниці виведення радянських військ з Афганістану вшанували воїнів-афганців Хотинщини


«30 років минуло з тих пір, як останні підрозділи радянських військ залишили Афганістан. Багатьох з нас, афганців, не стало. Виросли діти, з’явилися онуки, але дошкуляють незагоєні рани, позначаються на нашому здоров’ї. Було важко тоді, нелегко й нині. Але маємо підтримувати та розуміти один одного. Дякую всім вам, хто воював у тому пеклі, і хто нині активний у житті осередку Української Спілки ветеранів Афганістану», – з такими словами звернувся до побратимів голова районної організації УСВА Сергій Трайчук під час традиційної зустрічі за «круглим столом».


І додав: «Найактивніших спілчан відзначено нагородами нашої спілки – медалями «Честь. Мужність. Пам’ять» та пам‘ятними подарунками від Хотинської ОТГ».


З нагоди ювілейної річниці виведення радянських військ з Афганістану учасників бойових дій на території цієї держави привітали представники районної та міської влади, під час урочистої частини зустрічі було вручено медалі. Крім того, відбувся традиційний «круглий стіл», ветерани-афганці мали змогу задати фахівцям різних служб та структур питання, що їх хвилюють. А запитань чимало. Найбільше – стосовно помилкових нарахувань за електроенергію, зменшеної норми пільгових кубометрів газу, безплатного отримання медикаментів при лікуванні та зубопротезування. Чимало запитань прозвучало щодо соціального захисту та пенсійного забезпечення, пільг на проїзд. Однак, більшість порушених проблем потребують вирішення на державному, а не місцевому рівні.


Опісля афганці, всі учасники «круглого столу» вирушили до пам’ятного знака синам Хотинщини, полеглим в Афганістані. На знак шани вони схилили голови перед пам’яттю земляків, котрі загинули у бойових діях і тих, кого не стало вже після закінчення війни. Військовий капелан, отець Дмитро Шора відслужив панахиду за полеглими воїнами.


До підніжжя монумента поклали квіти та запалили лампадки. Їх вогонь – символ незгасимої пам’яті про мужніх земляків, молодість яких обірвала та кривава десятилітня війна у чужій далекій країні, хто став прикладом самопожертви та вірності військовій присязі. Минають роки, та досі болять невиліковні рани у душах та серцях тих, хто пройшов небезпечними гірськими стежками, хто втратив друзів, синів, братів чи батьків.
15 views0 comments