• Хотинські вісті

Візит: Президент перевірив, як ліквідовують наслідки повені в Чернівецькій області


Фото - Чернівецької ОДА.

Перебуваючи з робочою поїздкою на Буковині, Президент України Володимир Зеленський перевірив, як виконують роботи із ліквідації наслідків червневої негоди. Про це повідомляє Чернівецька ОДА із посиланням наофіційний сайтГлави держави.


Улітку в результаті паводків було пошкоджено 31 гідротехнічну споруду та 17 мостів, підтоплено 51 населений пункт, 1750 житлових будинків, 3776 криниць, затоплено 819 підвалів, 3642 присадибні ділянки, пошкоджено 2818 га сільськогосподарських угідь. Крім того, із зони підтоплення відселили 136 осіб, з них – 42 дітей. Троє людей загинули.


Для ліквідації наслідків надзвичайної ситуації виділили 465,6 мільйона гривень. З них уже виплатили майже 13 мільйонів матеріальної допомоги населенню, а 20 мільйонів гривень направлені на відновлення дорожньої інфраструктури, використали на 73%. Роботи – на завершальному етапі.


За рахунок коштів, виділених з державного бюджету, відновлять інфраструктуру області, що постраждала внаслідок стихії. Це – дев'ять бюджетних установ та об’єктів соціальної сфери, 41 дорога загального користування місцевого значення та 187 комунальних доріг, 32 мости та мостові переходи, 12 берегоукріплювальних об’єктів, шість об’єктів водовідведення. На всіх об’єктах роботи завершать протягом жовтня-листопада 2020 року.


Жителі села Розтоки попросили Володимира Зеленського звернути увагу на необхідність проведення берегоукріплення. Це, разом з будівництвом доріг, сприятиме розвитку туризму, а отже, утримуватиме людей від рішення виїжджати за кордон на заробітки.


«Туризм буде. Приїдуть люди, приїдуть відпочивати. Тільки будуть дороги – приїжджатимуть. Буде туризм – буде робота», – наголосив Президент України.

Водночас місцеві мешканці дуже дякували Президенту за те, що він взяв під особистий контроль питання допомоги після паводка, і їм вдалося швидко отримати компенсації.

Кошти отримає і Недобоївська ОТГ

Згідно розпорядження голови Чернівецької ОДА, найбільшою сумою з виділених коштів буде розпоряджатися управління інфраструктури, капітального будівництва та експлуатації доріг облдержадміністрації - понад 274 мільйони гривень.


Також чималу суму на ліквідацію наслідків повені отримала Недобоївська сільська рада. З резервного фонду держбюджету цій сільраді виділили майже 46 мільйонів гривень. Загалом, згідно з розпорядженням, виділено кошти на ліквідацію наслідків негоди 17 розпорядникам бюджетних коштів.

Джерело - сайт Чернівецької ОДА.

32 views0 comments