• Хотинські вісті

Відкриття регіонального конкурсу «Дністер-ріка» у ХотиніНа фестивальному майдані у центрі Хотина розпочався регіональний конкурс сучасної естрадної української пісні «Дністер-ріка», що проходить у рамках триденного відзначення 400-ліття Хотинської битви.

Уперше у Хотині на цьому святі – народна артистка України, Герой України Ніна Матвієнко.

ГЕОГРАФІЯ УЧАСНИКІВ

Серед конкурсантів – талановиті вокалісти не лише з Хотинської, Клішковецької, Недобоївської громад, а й з Кіцманської громади, з Кам’янця-Подільського, Калуша Івано-Франківської області та Каховки Херсонської області.

«Пісня наша по всьому світу лунає, бо ми, українці, розсіваємо на добро по всьому світу серця нашого тепло, рути пісні цвіту», сказали під час відкриття ведучі.


Вони наголосили: мета фестивалю – популяризація української естрадної пісні та кращих вокалістів, розвиток туризму і культурного співробітництва, а також ширше знайомство з історичним містом Хотин та його туристичною привабливістю.


"ЛІКУЮТЬ МУЗИКОЮ"

«Пісня – це багатство, що освячує нині Україну дітьми, молоддю, старшими людьми. Вони ті янголи, які лікують нас музикою. Велика честь для дітей сьогодні виступати на цій сцені, а для нас – ще більша честь, бо їхній – спів нагорода і насолода. Дякую вам за цей момент!», – зазначила під час відкриття Ніна Матвієнко.Режисер дійства, віцепрезидент європейської організації народних культур, заслужений діяч мистецтв України Іван Пілат представив високоповажне журі, у якому зокрема:

  • народний артист України Василь Данилюк,

  • композитор, співак, керівник асоціації українських громад у Чехії Павло Бубряк,

  • Заслужений працівник культури України, композитор, доцент кафедри музики Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича Іван Гатрич,

  • методистка Хотинського БНТД, керівниця вокальної студії «Щасливі діти» Альона Татарчук.

Після урочистого відкриття журі розпочало прослуховування учасників конкурсу. Кожному надається можливість виконати декілька творів.

Кращі співаки потраплять у півфінал, який відбудеться завтра о 15:00 год. А галаконцерт і нагородження переможців – у неділю.

Більше фото можна буде переглянути на сторінці "Хотинські вісті" у соцмережі Фейсбук.122 views0 comments