• Хотинські вісті

Відкрилася фотовиставка Юрія СтороженкаКраса мікросвіту у неповторних макросвітлинах


Напевно, багатьом жителям Хотинщини полюбилися вражаючі світлини фотографа Юрія Стороженка. Він за покликом душі став майстром макрозйомки. Уміє «піймати» вдалий кадр, підмітити красу природи нашого мальовничого краю і мікросвіту навколо нас, часом непомітну для інших. І показати її широкому загалу через фотографії, які він викладає у соцмережі.


Тепер є можливість краще познайомитися із його доробком. Нещодавно виставка робіт фотографа відкрилася у Хотинській публічній бібліотеці. На неї завітали колеги Юрія з НПП «Хотинський», працівники міської ради, Хотинської художньої школи, поціновувачі фотомистецтва.


У неформальній і дружній атмосфері відвідувачі спілкувалися з автором та його дружиною Жанною, з якою вони разом працюють над літописом природи краю. Розпитували, де зроблене те чи інше захопливе фото.


Виявляється, майже у кожної захопливої світлини – своя не менш захоплива історія. І на таке «тихе полювання» з фотоапаратом він витрачає багато часу.

Але результат того вартий. «Герої» фотовиставки – і добре нам знайомі представники флори і фауни, так і рідкісні види, занесені у Червону книгу.Роздивляючись світлини, здається, немов поринаєш у дивовижний мікросвіт. Виблискують кольоровими шапочками гриби, демонструють свої прекрасні крила метелики, просять їсти маленькі жовтороті пташенята, наче фотомоделі позують різноманітні жуки, павучки, бабки і навіть «царівна»-жаба. Приваблюють і краєвиди рідної Хотинщини, вдалі світлини величної фортеці та нашого міста з несподіваних ракурсів.


Відвідувачі виставки цікавилися у Юрія, чи не боїться він під час тривалих мандрівок лісами натрапити на небезпеку, наприклад отруйну комаху чи змію?


– Ні, не боюся. За вісім років, поки цим займаюся, не зустрічав жодної змії, лише вужів та безногих ящірок. Фобій, пов’язаних із комахами, у мене немає. Та й таку небезпеку люди часто перебільшують. Не варто вірити чуткам про нашестя «дуже небезпечних» павуків-ос чи змій, – каже Юрій.


Усі бажаючі могли написати побажання автору. І відгуки були лише позитивні.


«Юрій Стороженко, дякую за «макро» погляд на такий цікавий мікросвіт навколо нас! Хотинська міська публічна бібліотека стає центром арт-подій громади, за що щира і велика дяка колективу установи на чолі з Майєю Мазур», – зазначила Любов Петрова.


У бібліотеці це вже не перша фотовиставка– Творча молодь – джерело натхнення та енергії для всіх користувачів бібліотеки, саме тому фотовиставки молодих авторів Дениса Мамалицького та Юрія Стороженка зібрали навколо себе багато зацікавлених глядачів, – розповіла директорка Хотинської публічної бібліотеки Майя Мазур. – Наш колектив вкладає у ці заходи максимум креативних ідей, намагається створити теплу атмосферу, дотримуватися філософії фокусу на користувачах та їх комфортному перебуванню.


Публічна бібліотека – оптимальний майданчик для популяризації різноманітних проявів творчості. Тому виставка фотографій Дениса Мамалицького у його особливому стилі була поцінована молоддю. Експозиція робіт Юрія Стороженка стала незабутньою для тих, хто любить макрофотографію і пейзажні фото.


Під час цих зустрічей фотографи отримали багато позитивних та мотивуючих побажань від відвідувачів, що додасть їм стимулу для подальшого розвитку та натхнення. А цінителі фотомистецтва – насолоду та естетичне задоволення від колоритного творчого продукту, що розширює кругозір та збагачує світогляд, знайомить із творчими можливостями наших земляків, – додала Майя Мазур.


До речі, фотовиставка Ю. Стороженка експонуватиметься протягом двох тижнів.
57 views0 comments