• Хотинські вісті

Відзначають свято представники небезпечної, але дуже потрібної професії17 вересня – День рятівника

Коли до нас приходить біда – пожежа, повінь чи інше лихо – ми терміново телефонуємо 101. А чергові рятувальники повинні, не гаючи ні хвилини, виїжджати на виклик. Адже знають: при порятунку життя чи майна людей цінна кожна секунда.


17 вересня – професійне свято представників однієї з найнебезпечніших і водночас дуже важливої професії. День рятівника відзначатимуть співробітники аварійно-рятувальних служб, групи водолазних робіт, працівники та волонтери місцевих пожежних команд. Ці люди рятують багато життів, часто при цьому ризикуючи власним.


Реформа торкнулася і цієї служби

– Нині 7-ма пожежно-рятувальна частина у Хотині входить до складу 5-го Дністровського пожежно-рятувального загону ГУ ДСНС України у Чернівецькій області, – розповідає заступник начальника цього загону Михайло Заінчковський.


– Але особовий склад частини, спецтехніка та оснащення залишилися практично без змін. Як і територія, у межах якої рятувальники виїжджають на виклики (усі населені пункти колишнього Хотинського району), – пояснив він.Найбільше викликів – на приборкання вогню

З початку 2021 року місцевий пожежно-рятувальний підрозділ ліквідував 68 пожеж, що більше, ніж за такий період торік (51 пожежа). Загальні збитки становили 5,4 мільйона гривень, а вдалося врятувати майна на 14,3 мільйона.


Цього року вогонь знищив 4 будівлі, пошкодив 48 споруд, згоріли 4 автомобілі. На жаль, пожежі завдали і непоправних втрат – загинули двоє людей (з Хотина та Колінківців). Траплялися і масштабні загорання на об‘єктах, у магазинах.


З початку року 20 разів надавали допомогу населенню та іншим службам, зафіксували 16 випадків виявлення вибухонебезпечних предметів (боєприпасів часів минулих війн), – поінформував Михайло Заінчковський.


До речі: 100% працівників 7-ї пожежно-рятувальної частини вакциновані від коронавірусу. Адже розуміють, що щеплення – це ніби рятувальний жилет від важкого перебігу підступної недуги.


На пожежі виїжджають і місцеві вогнеборці


– На загорання виїжджають також працівники місцевих пожежних команд, які нерідко швидше прибувають на місце події у ближні до них села. Такі діють у Недобоївцях, Клішківцях та Колінківцях. На етапі створення – і у Білівцях, для чого було передано пожежний автомобіль, – додав Михайло Заінчковський.


У Недобоївській громаді ефективно діє волонтерська пожежна команда, яка має три спецмашини. Їй немає аналогів у Чернівецькій області. А започаткував цю добру справу підприємець і фермер В‘ячеслав Тодосійчук і реалізував її із Василем Майданським.– Ми виїжджаємо на пожежі у середньому десь 50–60 разів на рік і не лише у села Недобоївської громади, а й Хотинської та Клішковецької. Під час опалювального сезону загорання трапляються частіше, а влітку рідше, – розповідає Василь Майданський. – Добре налагоджена взаємодія та взаємодопомога із рятувальниками з Хотина. Коли трапляється пожежа у наших селах чи ближніх і телефонують 101, звідти повідомляють також нам. Ми виїжджаємо, щоб оперативно стримати вогонь.


Часом люди дзвонять безпосередньо до нас на номер, закріплений за волонтерською командою – 050-101-5-101, черговий водій сідає в автомобіль і одночасно дзвонить іншим волонтерам. Якщо це у будні і ми на роботі в «Агромаркеті», одразу вирушаємо. А якщо вихідний чи вночі – їдемо з дому.


Наше завдання – у першу чергу забезпечити безперешкодний проїзд до місця пожежі, відключення електро- і газопостачання. Далі розмотуємо пожежні рукави і приступаємо до гасіння. Якщо площа займання невелика, то можемо впоратися самостійно. А якщо масштабна – локалізуємо вогонь до приїзду рятувальників з Хотина. Коли вони прибувають, ми поповнюємо запас води.

Тож це дієва взаємопідтримка задля спільної справи – порятунку життя і майна людей.40 views0 comments