• Хотинські вісті

Встановлено мінімальну плату за розподіл газу: для кого вона діятиме?


НКРЕКП затвердила мінімальний розмір плати за доставку. Рішення торкнеться нових споживачів, домогосподарств, які споживають газ менше дев’яти місяців і які не користувались газом. Розмір мінімального платежу в Чернівецькій області становитиме від 4 грн до 33 грн на місяць. Він діятиме з 1 січня 2020 року. Про це повідомили в АТ "Чернівцігаз".


6 березня національний регулятор схвалив постанову, яка передбачає мінімальну плату для наступних категорій споживачів:


  • нові споживачі та/або домогосподарства, що мають період споживання природного газу менший ніж дев'ять місяців;

  • домогосподарства, які тривалий час не користувались газом, у тому числі яким припинено розподіл газу шляхом опломбування, але вони не від’єднані від системи газопостачання і не подали заяву на розірвання договору на розподіл.

Розмір мінімальної плати, у залежності від наявності газового обладнання:


  • домогосподарство з газовою плитою – 39 куб. м*тариф/12 = 4,10 грн;

  • домогосподарство з плитою та газовою колонкою – 126 куб. м*тариф /12 = 13,23 грн;

  • домогосподарство з автономним опаленням – 314 куб. м*тариф/12 =32,97 грн.


Нагадаємо: згідно з рішенням держрегулятора з 1 січня 2020 року до 30 червня 2020 року включно для «Чернівцігазу» встановлено тариф в розмірі 1,26 грн за 1 куб. м на місяць (з урахуванням ПДВ). З 1 липня 2020 року — у розмірі 1,62 грн за 1 куб. м на місяць (з урахуванням ПДВ).


Оновлені рахунки споживачі отримають в квітні 2020 року. Тим, хто вже сплатив за квитанціями в січні та лютому, буде здійснено перерахунок. Кошти залишаться на особових рахунках споживачів. Для цього не потрібно писати окремих заяв та звертатись до контакт-центру.


Для розрахунку мінімальної плати за доставку для домогосподарств НКРЕКП використало діючі норми споживання газу. Вони розраховані на підставі постанови Кабміну від 27 лютого 2019 р. № 143 «Питання споживання природного газу».


Розмір мінімальної плати для домогосподарств, які використовують газ комплексно, розрахована з середньомісячного обсягу споживання у міжопалювальний період. Раніше для цієї категорії споживачів вартість плати за доставку газу розраховувалась на квадратуру помешкання або будинку.

Джерело - пресслужба АТ «Чернівцігаз».

43 views0 comments