• Хотинські вісті

Всеукраїнська толока «Створюємо ліси разом»Лісівники ДП «Хотинський лісгосп» та школярі висаджували молоді дуби


Сьогодні на лісовій галявині Клішковецького лісництва зустрілися небайдужі до майбутнього планети лісівники ДП «Хотинський лісгосп» та вихованці Полянського шкільного лісництва. Вони долучилися до наймасштабнішої всеукраїнської толоки «Створюємо ліси разом».


Навіть осінній холод та пронизливий вітер не змогли завадити їхньому щирому бажанню долучитися до важливої екологічної акції й власноруч висадити частинку нового лісу.У висадці сіянців узяли участь головний лісничий ДП «Хотинський лісгосп» Всеволод Врублевський, провідний інженер лісових культур Володимир Одажій, лісничий Клішківецького лісництва Віталій Мельник, прес-секретарка Людмила Ряба, лісівники господарства, представники територіальних громад, а також педагог-організатор Полянського ОЗО Сніжана Мельник, керівник Полянського шкільного лісництва Дмитро Мельник та юні природолюби, котрі двічі на рік із задоволенням долучаються до подібних екологічних акцій.


Як розповів лісничий Клішківецького лісництва Віталій Мельник, висадку здійснюють на галявині 34 кварталу, 6 виділу на площі 4,4 га.


Тут планують посадити 14,5 тисячі сіянців дуба звичайного.


Перед початком роботи інструктаж з посадки для учасників акції провів головний лісничий підприємства Всеволод Врублевський. Він розповів дітям про технологію створення та вирощування посадкового матеріалу, про те, чому за такою схемою створюють лісові культури та чому висаджуватимуть сіянці саме цієї породи.


Спочатку лісівники замочили саджанці у воді з глиною, після чого на лісовій ділянці закипіла дружна робота.


Дорослі та діти працювали, не покладаючи рук, упродовж кількох годин, з радістю поглядаючи на рівненькі рядочки посаджених ними молодих дубочків.Тепер учасники акції сподіваються на дощову погоду, аби їхня праця увінчалася успіхом, садивний матеріал прижився і добре укорінився, щоб за кілька років на цій галявині обов’язково зашелестів би величний дубовий ліс.Довідково: загалом за програмою Президента за три роки в Україні висадять 1 мільярд нових дерев, а за наступне десятиліття площа лісів повинна збільшитися на 1 мільйон гектарів. На спеціальному сайті бажаючі зможуть прослідкувати хід висадки лісу в окремих регіонах.


Всеукраїнська акція «Створюємо ліси разом» триватиме до кінця листопада, тож кожен небайдужий до майбутнього планети має змогу власноруч посадити частинку лісу.

77 views0 comments