• Хотинські вісті

Вони пройшли пекло війни в чужій країні і знають ціну миру

Updated: Feb 16, 2021Ні тріскучий мороз, ні карантин, ніщо інше не стане на заваді ветеранам війни в Афганістані, коли вони традиційно складають шану загиблим воїнам. Бо бойове братерство – міцне, а воєнні роки у далекій гірській країні не зітруться з пам’яті ніколи.


Однією з наймасштабніших та найтрагічніших була афганська війна. Через її горнило пройшла сотня молодих людей з Хотинщини, які з честю виконали військовий обов‘язок. Четверо земляків не повернулися до своїх рідних з того пекла.


Традиційно до річниці виведення військ з Афганістану, Дня вшанування учасників бойових дій на території інших держав у нашому краї проводять різні заходи. Але цього року на них позначилися карантинні обмеження і погіршення погоди, тож вони були малочисельними.


Спочатку у міській раді відбулася зустріч за «круглим столом» з активістами районної організації Української Спілки ветеранів Афганістану на чолі із Сергієм Трайчуком. У ній узяли участь перший заступник Хотинського міського голови Данило Білецький, заступник голови райдержадміністрації Віталій Попов, керівник Недобоївської громади Юрій Юзва, начальниця управління праці та соцзахисту Наталія Цвентарна, начальниця Хотинського відділення обслуговування громадян ГУ ПФУ в Чернівецькій області Світлана Шкуренко, заступниця головного лікаря Хотинського центру первинної медичної допомоги Галина Довганюк, представники різних служб та організацій.


Ветерани мали змогу задати фахівцям запитання, що їх хвилюють, зокрема із соціального захисту, санатарно-курортного лікування, та одразу отримати відповідь.


32 роки минуло з тих пір, як останні підрозділи радянських військ залишили Афганістан.


«Багатьох з нас, афганців, не стало. Не всі через складні погодні умови змогли сьогодні приїхати. Багатьом дошкуляють незагоєні рани, підводить здоров’я. Але маємо підтримувати один одного. Дякую всім вам, бажаю головного – аби були здоровими, щоб вас радували діти, внуки, рідні», – з такими словами звернувся до побратимів голова районної організації УСВА Сергій Трайчук. Він також нагородив кількох активних членів осередку почесними грамотами.


«Організація воїнів-афганців завжди була однією з найсильніших, вона сильна та дружна і нині. Думаю, що у громадах буде прийнято програми підтримки учасників бойових дій, що діятиме така обласна програма. А ми, керівники місцевої влади, у межах наших можливостей допомагатимемо у розв’язанні проблем ветеранів. Сил вам, міцного здоров’я та сімейного благополуччя», – побажав Юрій Юзва, який теж є учасником бойових дій в Афганістані.


Після завершення зустрічі воїни-афганці, учасники «круглого столу» вирушили у міський парк до пам’ятного знака синам Хотинщини, полеглим в Афганістані. Там відбулася поминальна панахида.На знак шани присутні схилили голови перед пам’яттю земляків, котрі загинули у бойових діях і тих, кого не стало вже після закінчення війни. І поклали квіти до підніжжя монумента.


Минають роки, але досі не загоїлися рани у душах та серцях тих, хто пройшов війну у чужій гірській країні, хто втратив друзів, синів, братів чи батьків. Та вони бережуть їхню пам'ять, і як ніхто знають високу ціну миру.


Більше фото можна переглянути на сторінці "Хотинські вісті" у соцмережі фейсбук.

67 views0 comments