• Хотинські вісті

Волонтери-пожежники з Канади побували у Недобоївській ОТГ


Гості з Канади були приємно вражені рівнем розвитку волонтерства та зацікавлені в співпраці з громадою.


Днями у Недобоївській ОТГ побували представники канадської волонтерської місії «Пожежники з допомогою для України» та Асоціація Ротарі-клуб «Україна та Канада». Зарубіжні гості з короткими ознайомчими візитами відвідали декілька областей на заході України. Але на кілька днів приїхали саме сюди, оскільки довідалися про те, що в цій громаді на добровільних засадах діє волонтерська пожежна команда, створена завдяки фермеру-підприємцю В’ячеславу Тодосійчуку.


Як же дізналися канадські волонтери про пожежну команду в Недобоївцях? Про це запитуємо заступника керівника Недобоївської ОТГ Андрія Дранчука.


– Торік Недобоївська ОТГ стала учасником всеукраїнського соціального проекту «Добровольці-вогнеборці», що спрямований на розвиток волонтерських пожежних команд, – відповідає А. Дранчук. – Як результат, наші волонтери-пожежники стали переможцями першого масштабного фестивалю «Ігри вогнеборців», який відбувся у вересні в Києві і широко висвітлювався у ЗМІ. Після цього канадці й довідалися про нашу добровільну команду. Тож під час свого візиту в рамках місії у західному регіоні гості приділили чимало часу, щоб на практиці ознайомитися з роботою волонтерської команди вогнеборців Недобоївської ОТГ.


Делегацію очолив Девід Зайонсе – професійний пожежний з Канади, котрий разом із командою вже бував на Буковині. Він з колегами відвідав Недобоївську сільську раду, де ознайомилися із реалізацією реформ на місцевому рівні, довідалися і про те, яких результатів уже вдалося досягнути. Разом із керівником громади зарубіжні гості обговорили головні виклики сьогодення та проблеми, які постали перед ОТГ.
Далі візитери побували у Недобоївській волонтерській пожежній частині, яка вже кілька років діє на території громади та оперативно виїжджає на виклики. Канадські гості висловили своє захоплення тим, що ця пожежна дружина працює на добровільних засадах, а вогнеборці, які виконують таку нелегку та небезпечну роботу, мають ще й основну зайнятість.


– Дуже приємно, що Девід Зайонсе, який є пожежником з чималим професійним досвідом, підтвердив: рівень підготовки вогнеборців Недобоївської волонтерської команди є належним. Він також сказав, що наші хлопці вже й самі могли б дечого навчити канадських колег, – коментує керівник Недобоївської ОТГ Юрій Юзва. – За результатами цієї поїздки гості пообіцяли сприяти розвитку співпраці між Канадою та Україною. Укладено меморандум про міжмуніципальне співробітництво між Недобоївською ОТГ та містечком Ламонт (провінція Альберта, Канада) та угоду між нашою і тамтешньою волонтерськими командами.


– Треба зазначити, що це вже не перша висока оцінка діяльності ОТГ від іноземних гостей, – додав заступник керівника Недобоївської ОТГ Андрій Дранчук. – Зазвичай, такі ознайомчі візити закладають фундамент для подальшого співробітництва як в економічному, так і в інших аспектах. Тож сподіваємося на плідну співпрацю.59 views0 comments