• Хотинські вісті

Волонтери вирушили на схід. Це вже їхня 25-та поїздка цього року


"Ожеледиця не завадить доставити посилки нашим військовим"- запевняють волонтери

Погода не сприяє далекій поїздці. Із самого ранку дорога, наче скло, і рушати в дорогу за таких умов у завантаженому авто – складно і небезпечно. Проте, їхня місія важливіша за всі небезпеки разом узяті, бо там, на сході країни, на них чекають бійці, які надіються отримати посилки з дому. Отож учора ближче до обіду волонтери Василь Назарко та Юрій Манко рушили з Чернівців до Хотина, щоб забрати те, що підготували для захисників місцеві підприємці.


Кожна подорож на схід – це ризик не повернутися додому

– Маємо близько двох з половиною тонн вантажу для військових 80-ї окремої десантно-штурмової бригади та 8-го окремого мотопіхотного батальйону 10-ї окремої гірсько-штурмової бригади, котрі захищають східні кордони у найгарячіших точках Донеччини і Луганщини, – розповідає Василь Назарко. – Частково завантажилися в Чернівцях та Кіцмані, тепер от в Хотині. Веземо домашні страви – голубці, вудженину, замариноване м’ясо, різносоли, тушонку, печиво, солодощі та яблука. І те, що вони просили – тепле взуття (бурки з глибокими калошами), утеплювачі, поліетиленову плівку… Адже хлопці в окопах на нульовому рубежі, їм треба захиститися від холоду.


– Для нас це вже 25 поїздка цьогоріч. Ювілейна! – жартує його напарник Юрій Манко і додає: – Дасть Бог – повернемося, привеземо вам фото з нашими вояками. Вони завжди радіють нашому приїзду, бачать, що про них пам’ятають.


– Кожна подорож на схід – це ризик не повернутися додому, – зауважив колишній атовець, заступник голови районної ради Андрій Коломеєць. – Проте, усі ці п’ять років вони їдуть туди, аби матеріально і, що не менш важливо, морально підтримати воїнів. Щира вдячність волонтерам і всім тим, хто не опустив рук, не зневірився і продовжує допомагати захисникам на передовій. Цього разу це підприємці Олексій Сторожинецький, Юрій Сметанін та Руслан Баранов.


Чи часто ми у теплих приміщеннях переймаємося тим, як там бійцям в окопах?

…Морози, сніг, дощ, мокрий сніг, відлига, ожеледиця. Зима лише почалася, та вже сповна продемонструвала свою сувору вдачу. І ми вдягаємося якнайтепліше, залишаючи затишні помешкання чи обігріті офіси, і (покладімо руку на серце) частіше переймаємося що нелегко нині «потягнути» суми в платіжках за газ, ніж тим, як несолодко в холодних бліндажах і окопах українським військовим під обстрілами вдень і вночі утримувати позиції, захищаючи наше мирне життя. А зима ж для них – найважча пора року.

Із дня у день, із року в рік, пам’ятають і піклуються про захисників волонтери і ті, хто їм допомагає. Так звані бійці в тилу, без яких несолодке життя українських воїнів було б іще нестерпнішим. На жаль, їм дедалі важче збирати допомогу для наших бійців. «Люди стають байдужі до війни, багато хто зневірився», – діляться своїми спостереженнями волонтери. Та попри всі труднощі, вони продовжують свою важливу справу. Зібрані вантажі таки їдуть на передову, де бійці чекають на них і на закінчення війни.

23 views0 comments