• Хотинські вісті

Виставка «Таємнича Україна» розпочала мандрівку-турне з ЧернівцівЕкспозиція Дмитра Коваля відкрила виставковий рік в обласному музеї, стала першою після локдауну


Загадкові картини, запах олійних фарб, спалахи фотокамер та зацікавлені очі поверх масок на обличчях шанувальників живопису. Незабутні враження отримали під час відкриття виставки «Таємнича Україна» молодого, але вже знаного київського художника Дмитра Коваля, яка експонується у Чернівецькому обласному художньому музеї.


«Живу для того, щоб творити» – це життєве кредо талановитого митця, який, до речі, родом з Хотина. У нього є свій самобутній стиль, а роботи вирізняються глибиною, потаємним духовним змістом та змушують замислитися.


Відвідувачі порівнювали його картини з гобеленами і навіть фресками, бо вони немов об’ємні, з фактурними мазками та деякі нестандартної форми. Як пояснив художник, він спочатку захоплювався імпресіонізмом, творчістю живописців епохи Відродження, але згодом виробив власну оригінальну манеру.


На свою першу виставку у Чернівці він привіз понад 40 робіт. Чимало з них написав після подорожей країною, зокрема місцями, які війна перетворила на руїни...


Серію «Таємнича Україна» Дмитро присвятив 30-річчю незалежності нашої держави, прагне єднати українців, піднімати національний дух.

Дмитра Коваля також вирізняє надзвичайна працьовитість.

«У творчому доробку Д. Коваля – понад 400 робіт, а йому всього 30 літ! Ми раді вітати митця у нас, у музеї, на Буковині. Пишаємося нашим земляком!», – зазначила, відкриваючи виставку директорка художнього музею Інна Кіцул. І додала, що це велика подія, особливо після локдауну.


«Серія робіт Дмитра Коваля «Таємнича Україна» – це надзвичайно красива і водночас сумна ода українській автентичності», – процитувала директорка слова заслуженого художника України Анатолія Марчука.

«Шкода, що не вдалося привезти у Чернівці наймасштабніші полотна з циклу «Таємнича Україна». Найбільші твори (3 на 3 метри) важко транспортувати. Деякі картини – уже у приватних колекціях. Проте тут є пейзажі, присвячені забутим чи зруйнованим війною містам. Також представлені твори серій «Земля» та «Українська молитва». Радий, що розпочав виставковий тур зі своєї малої батьківщини, що земляки можуть познайомитися з моєю творчістю, – поділився автор.Надали слово і першому наставнику Дмитра Коваля – Олександру Піхуту, директору Хотинської художньої школи. Він поділився спогадами, що юний Дмитро був надзвичайно працьовитим учнем, показав дуже стрімкий розвиток порівняно навіть зі старшими школярами.


«Пригадую, якось подзвонила його мама і нарікала, навіщо задаю так багато домашніх завдань, що Діма працює до півночі, а то і довше. На що здивовано відповів, що я скільки не задаю… Він горів мистецтвом, творчістю. Тож не дивно, що хлопець із невеликого містечка пройшов суворий відбір і потрапив на навчання у столичну художню школу, де дуже висока конкуренція. І у молоді роки добився успіху», – сказав О. Піхут.


«Хотин багатий на здібних художників, відрадно, що розкрився талант ще одного – молодого митця Дмитра Коваля, творчість якого високо оцінили у столиці», – зазначив голова Чернівецької обласної організації Національної спілки художників України Юрій Гушкевич.


На відкриття експозиції приїхали художники з Хотина, наприкінці урочистостей щиро привітали земляка з персональною виставкою у Чернівцях, побажали нових творчих здобутків та успішного «турне» країною.Виставку Дмитра Коваля експонуватимуть у музеї з 9 до 28 лютого.

Проєкт втілено за підтримки Міністерства культури, Офісу Президента.

50 views0 comments