• Хотинські вісті

Вийшов з ладу флюорограф у Хотинській лікарні


Серед громадськості Хотинщини широкого розголосу набула неприємна новина: у Хотинській лікарні зламався і не працює флюорографічний апарат. Як бути хворим, яким необхідно обстежитися на ньому?


Заступник головного лікаря Сергій Солодкий підтвердив, що з понеділка флюорограф не працює через технічні несправності. Нині в різних областях України масово виходить із ладу таке обладнання. Хотинська лікарня подала заявку на його ремонт до фірми з Києва, з якою укладено угоду на технічне обслуговування.


Нині деякі хворі самотужки шукають, де обстежитися на флюорографі. Для цього їдуть у Чернівці чи Кам‘янець-Подільський.


Детальніше про те, чому флюорограф вийшов з ладу, та про ймовірні терміни, у які його можуть полагодити, розповідає завідуючий рентгенологічним відділенням Хотинської лікарні Олександр Кушніров:


– Флюорографічний апарат вийшов з ладу через значне перевантаження, бо на ньому проводили обстеження до 150 хворих за день, адже наша рентгенологічна служба працює цілодобово.

Як повідомили у сервісній фірмі, що постачала апарат, надала програмне забезпечення і зобов‘язалась його ремонтувати, подібна ситуація із цифровими флюорографами нині у багатьох лікарнях різних регіонів. Коли ремонтна бригада цієї фірми працюватиме у Чернівецькій або сусідніх областях, вона приїде до Хотина для усунення технічних несправностей. Орієнтовно це може відбутися протягом декількох тижнів.


– Чи можна обстежувати хворих з пневмонією наявним у лікарні рентгенапаратом?


– Масово його використовувати для обстеження легень пацієнтів неможливо: як через велику кількість недужих, так і технічний стан цього обладнання, щоб мешканці Хотинщини зовсім не залишилися без рентгенологічного обстеження. Бо як тоді бути, зокрема, з травмованими у дорожньо-транспортних пригодах?


Тому нині таку діагностику проводимо лише дуже обмеженій кількості недужих. А саме: травмованим та важким хворим з ураженнями органів дихання, – зазначає Олександр Кушніров.


11 views0 comments