• Хотинські вісті

Визнано винним в ухиленні від призовуМісцевою прокуратурою підтримано публічне обвинувачення відносно жителя Хотинського району за фактом ухилення ним від призову на строкову військову службу. Установлено, що в жовтні 2019 року 22 річний житель Хотинщини прибув до районного військового комісаріату, де пройшов медичний огляд, за наслідками якого військово-лікарською комісією його визнано придатним для проходження строкової військової служби.


У подальшому, цього ж дня, на засіданні Хотинської районної призовної комісії прийнято рішення щодо придатності обвинуваченого до військової служби, згідно ч. 1 ст. 15 Закону України «Про військовий обов’язок та військову службу» та вручено повістку про те, що в листопаді 2020 року він має прибути до обласного збірного пункту Чернівецького облвійськкомату.


Отримавши цю повістку, житель Хотинського району без поважних на те причин, усупереч вимог ст. 65 Конституції України, будучи особою призовного віку, придатним до строкової військової служби та не маючи права на відстрочку від призову, передбачену ст. 17 закону «Про військовий обов’язок та військову службу», не прибув до обласного збірного пункту Чернівецького ОВК, таким чином ухилився від призову.


Своїми умисними діями 22 річний житель Хотинщини порушив порядок комплектування Збройних сил України, а також вимоги ст. 15 Закону «Про військовий обов’язок та військову службу», відповідно до якої, на строкову військову службу призиваються придатні для цього за станом здоров’я громадяни України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 18 років та старші особи, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову.


Вироком Хотинського районного суду цю особу визнано винуватою у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ст. 335 Кримінального кодексу України та призначено покарання у виді 1 року обмеження волі, та на підставі ст. 75, 76 КК України звільнено від відбування призначеного покарання, якщо він у період іспитового строку 1 року не вчинить нового злочину і виконуватиме покладені на нього обов’язки.


Володимир Гриців,

заступник керівника Кельменецької місцевої прокуратури.

38 views0 comments