• Хотинські вісті

Виділили додатково понад мільйон гривень для старту опалювального сезону в лікарніЧерез різкий стрибок цін на газ виникла проблема з початком опалювального сезону у школах, дитсадках, лікарні та інших бюджетних закладах. Вони дотепер залишаються без блакитного палива.


Бо нинішні "астрономічні" комерційні пропозиції на ринку до 40 гривень за кубометр – не підйомні для громад Хотинщини і за такою ціною не були закладені у кошторисах на 2021 рік.


"Коштів для оплати блакитного палива за підвищеними тарифами не було заплановано у місцевому бюджеті. А лише в цьому році додатково потрібно майже 5 мільйонів гривень на опалення бюджетних закладів нашої громади", – пояснив Хотинський міський голова Андрій Дранчук.


Тож коли нещодавно Кабмін визначив порядок укладання договорів з уповноваженою компанією за фіксованою для бюджетних організацій ціною – по 16,55 грн за кубометр, то громадам авральному порядку довелося укладати такі угоди.


На сьогоднішній сесії міської ради виділено кошти на закупівлю блакитного палива та виплату зарплати освітянам.


– Щоб розпочати процедуру закупівель газу (а це мінімум 10 днів), необхідно виділити додаткові кошти. Тому виникла потреба у позачерговій сесії. Ми спрямовуємо 1 мільйон 217 тисяч гривень на енергоносії для Хотинської багатопрофільної лікарні, щоб медзаклад нормально функціонував, – зазначив міський голова Андрій Дранчук.


Також внесено зміни до бюджету: зокрема збільшено видатки на забезпечення виплати зарплат освітянам (щоб не допустити заборгованості) та збільшено фінансування на придбання газу для садочків, шкіл, закладів позашкілля, культури.176 views0 comments