• Хотинські вісті

Вибори наближаються: як перевірити свої дані у списках виборців?


31 березня 2019 року відбудуться чергові вибори Президента України.

Крім того, у Рукшинській об’єднаній територіальній громаді обиратимуть депутатів Рукшинської сільської ради по виборчих наступних округах: №№4, 8 (с.Рукшин), №13 (с.Гордівці), №16, №18 (с. Пригородок).


Наразі Центральною виборчою комісією України зареєстровано понад 40 кандидатів на посаду Президента України. Триває реєстрація кандидатів. До 13 лютого зареєстровані кандидати на посаду Глави держави мають право подати до ЦВК свої пропозиції щодо членів окружних виборчих комісій (по одному в кожну комісію). Саме ці комісії організовуватимуть вибори в регіонах, їх мають створити не пізніше 18 лютого.

Хотинський район входить до територіального виборчого округу №204, який об’єднує, окрім Хотинського, також Заставнівський, Кельменецький, Сокирянський райони та місто Новодністровськ.


Ці вибори є унікальними тим, що скористатись своїм правом на голосування можна незалежно від місця реєстрації вашого місця проживання.


Якщо ви громадянин України і на день виборів вам виповнилося чи виповниться 18 років, то можете проголосувати на виборчій дільниці за місцем реєстрації чи вмотивовано обраній виборчій дільниці в межах єдиного загальнодержавного одномандатного виборчого округу, до якого входить уся територія України, або у закордонному виборчому окрузі.


Для отримання бюлетеня громадянину необхідно пред’явити один із таких документів:

- паспорт громадянина України;

- паспорт громадянина України для виїзду за кордон;

- дипломатичний паспорт;

- службовий паспорт;

- військовий квиток (виключно для військовослужбовців строкової служби);

- тимчасове посвідчення громадянина України;

- картка (довідка) установи виконання покарань.

Перед виборами будуть складені та передані до дільничних виборчих комісій списки виборців, з якими можна ознайомитись з 21 березня 2019 року. У них потрапляють усі повнолітні громадяни України, які мають право голосу. Крім того, на вашу адресу за місцем реєстрації не пізніше, ніж за п’ять днів до дня виборів, надійдуть запрошення, де будуть зазначені час і місце проведення голосування.


Якщо не отримали запрошення на вибори

Якщо ви не отримаєте запрошення, то необхідно звернутись до вашої дільничної виборчої комісії або до відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Хотинської районної державної адміністрації (м. Хотин, вул. О. Кобилянської, 2–А, каб. 112, понеділок – п’ятниця (8:00-17:00 год.), щоб уточнити включення до списку виборців, а також за потреби написати заяву на включення до реєстру чи зміну персональних даних, виборчої адреси.


Важливо: заяву на включення до реєстру виборців можна подати не пізніше, ніж за п’ять днів до дня виборів – 26 березня.


Тож жителям району доцільно перевірити свої дані у Державному реєстрі виборців заздалегідь, звернувшись до нашого відділу у будь-який зручний для вас час. Крім того, можна скористатися сервісом перевірки своїх даних на сайті Державного реєстру виборців www.drv.gov.ua.

Якщо ж ви вирішили скористатись правом проголосувати не за місцем реєстрації, то до 26 березня необхідно особисто звернутись до відділу ведення Державного реєстру виборців, пред’явивши паспорт громадянина України та документи, що підтверджують ваше місце перебування (довідка з місцевої ради про фактичне місце проживання, студентський квиток, довідка з роботи, наказ на відрядження чи інші).

Любов Петрова,

в.о. начальника відділу ведення Державного реєстру виборців апарату Хотинської райдержадміністрації.

17 views0 comments