• Хотинські вісті

«Великдень вдома»: як будемо відзначати?Особливий Великдень. Жорсткий карантин забороняє масові заходи і релігійні збори. За прогнозами МОЗ, пік епідемії коронавірусу в Україні очікується саме на період пасхальних свят. Аби убезпечити українців від епідемії, Президент Володимир Зеленський ініціював державний проєкт «Великдень вдома».


Більшість українців (до 70%) підтримують карантинні заходи та проєкт «Великдень вдома», коли богослужіння можна подивитися у трансляції. Про це повідомляється на сайті Глави держави.


Як планується, на Великдень храми в Україні не закриватимуть, але всередину пускатимуть не більше 10 людей (які потрібні для проведення богослужіння, а вірян – не більше двох). Щоб більше українців залишились вдома, богослужіння транслюватимуть наживо по телебаченню. Про це з главами церков домовився Президент.


«Керівники церков розуміють, що богослужіння можна проводити онлайн, у вигляді відеоконференції. Якщо якийсь обряд вимагає присутності людей, то треба обмежувати кількість прихожан. Усі очільники церков погоджуються з цим», – зазначив Глава держави.

Українців, які все одно планують піти до церкви, чекатимуть додаткові заходи безпеки.


Президент обговорив із керівниками обласних центрів можливість розміщення патрулів біля храмів. Вони слідкуватимуть за тим, щоб люди не збиралися разом.


Як і належить під час карантину, на Великдень будуть заборонені масові гуляння та пікніки, також не рекомендовано ходити у гості. Діятиме режим посиленого контролю за носінням масок.


Також обговорюють варіанти, коли паски освячуватимуть на виробництві, хлібзаводах тощо. Таким чином, люди зможуть придбати освячені паски у торгових мережах. Таку ідею вже підтримали в ПЦУ. До речі, така практика діяла у минулі роки, коли церква напередодні свята освячувала паски, які потім відправляла захисникам на передову.


Щоб допомогти людям відсвяткувати Великдень удома, «Укрпошта» вже приймає замовлення на безкоштовну доставку освячених пасок.


Тож надзвичайна ситуація змушує переформатовувати традиційні речі.

49 views0 comments