• Хотинські вісті

Вводять бустерну дозу: хто може отриматиУкраїна вводить бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком 60+. Це здійснюють за рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики (НТГЕІ), повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко.


Також розглянуть питання впровадження бустерної дози для інших категорій.


"Ми дозволили бустерну дозу вакцини проти COVID-19 для людей віком від 60 років, незалежно від того, якою вакциною вони щепилися. Літні люди зможуть отримати бустерну дозу щонайменше через шість місяців після другої", — повідомив міністр.


Як це працюватиме

➡ Отримати бустерну дозу люди віком 60+ можуть через 6 місяців з дати другого щеплення від COVID-19, оптимально в період від 6 до 9 місяців.


➡Перевагу надаватимуть м-РНК-вакцинам – Moderna або Comirnaty/Pfizer, незалежно від того, якою вакциною була щеплена людина до цього. Наприклад, якщо перші два щеплення було зроблено вакциною CoronaVac від Sinovac Biotech бустерну дозу рекомендовано вводити вакциною Comirnaty/Pfizer.


➡ Якщо немає у наявності м-РНК-вакцин, бустерну дозу можна зробити іншою вакциною згідно з дозволеними в Україні схемами.


Також, очільник МОЗ Віктор Ляшко повідомив:

«За рекомендацією Національної технічної групи експертів з імунопрофілактики, змінили схеми використання різних вакцин для основного курсу щеплень від COVID-19, згідно з якими вакцину CoronaVac тепер можна поєднувати з векторними (AstraZeneca) та мРНК-вакцинами (Moderna або Comirnaty від Pfizer).


Крім того, після Moderna або Pfizer тепер можна застосовувати вакцину AstraZeneca. Мінімальний інтервал між дозами – 28 днів.


Щодо вакцинації вагітних, то жінкам, які отримали першу дозу вакцини CoronaVac, а потім завагітніли, для другої дози перевагу слід надавати мРНК-вакцинам Pfizer або Moderna».


За його словами, 5 січня на засіданні НТГЕІ розглядатиметься питання впровадження бустерної дози для усіх інших категорій.

155 views0 comments