• Хотинські вісті

Вакцину проти коронавірусу з Південної Кореї вже розмитнили в Україні


Фото МОЗ України

Кого нею щепитимуть, розповів головний санітарний лікар держави


"367 200 доз вакцини AstraZeneca-SKBio, виробленої в Південній Кореї, сьогодні отримала Україна в рамках COVAX глобальної ініціативи задля забезпечення рівного доступу до вакцин від COVID-19 для всіх країн. Вакцина вже розмитнена та знаходиться на національному складі. На початку наступного тижня буде доставлена у всі області України", – повідомив головний санітарний лікар України Віктор Ляшко.


За його словами, AstraZeneca-SKBio будуть використовувати у 2 тисячах пунктів щеплення, які створені додатково, щоб не заважати рутинній імунізації.


Понад 367 тисяч доз вакцини AstraZeneca-SKBio, навіть за сьогоднішніх темпів імунізації, буде використана протягом 2 тижнів, запевнив Віктор Ляшко.


"Нею будуть щеплювати пріоритетні групи та людей віком 65+. У разі потреби частина партії буде залишена для щеплення другою дозою тих громадян, яких вже вакцинували AstraZeneca/CoviShield, які почнуть робити з 19 травня", – розповів він.

Також, за словами В. Ляшка, 21 квітня отримано лист від COVAX про те, що поставки інших 1 млн 400 тис. доз вакцини AstraZeneca-SKBio, яка була передбачена країні, очікується до кінця травня. Також одержали підтвердження про поставку чергової партії вакцини Pfizer-BioNTech (Comirnaty) у кількості 473 850 вже на тижні з 17 травня.


Нагадаємо, минулого тижня завдяки глобальній ініціативі прибуло 117 тис. доз Pfizer-BioNTech (Comirnaty). Зараз нею щеплюють мешканців та персонал будинків для літніх людей.24 views0 comments