• Хотинські вісті

Вакцинуватися чи ні? факти і вигадкиНашою планетою продовжує «крокувати» коронавірус, який не знає, що таке кордони. Сучасна медицина не має поки що дієвих ліків від вірусних хвороб. Навіть давно відомий грип лікується погано. Що ж тоді говорити про новий і недостатньо вивчений COVID-19?!


Але запобігти лихові можна. Досить зробити щеплення від коронавірусу.


На жаль, чимало людей пасивно ставляться до методів порятунку, запропонованих провідними науковцями світу і реалізованих усіма цивілізованими державами, у тому числі й Україною. Не дуже зрозуміло, чому таке пасивне ставлення до вакцинації?


Спробуємо спростувати кілька міфів, навіяних інтернетом, фейсбуком, телебаченням.


1. «Вакцина – шкідлива, від неї можна померти»

При вакцинації, звичайно, деякий ризик є. А коли людина реально хворіє на коронавірусну хворобу, то ризик померти набагато більший, і не тільки для хворого, а й для членів його сім’ї. Адже близькі родичі теж інфікуються. І ніхто не дасть гарантії, що все закінчиться добре.


А от вакцинація запобігає важкому перебігу недуги. Якщо ви і захворієте, то лікування буде нетривалим, недорогим і з дуже великою ймовірністю – несмертельним.


2. «Хворим людям не можна щеплюватися»

Якраз їм і треба щепитися. Супутні захворювання – цукровий діабет, ішемічна хвороба серця, гіпертонія, недуги легень, нирок і тому подібне провокують важкий, ускладнений перебіг при інфікуванні коронавірусом. Вакцинація – єдиний метод, що дає надію таким людям.


3. «Вакцини, особливо РНК, впливають на генетичний код людини»

На сучасному етапі наука ще не «доросла» до такого впливу. У нашій країні є три види вакцин, це: РНК, векторні, ослаблені штами. Усі вони виконують одну роботу: створюють захист, імунітет від цієї підступної і страшної коронавірусної хвороби. І ніякого вторгнення в генетичні структури людини не відбувається.


Хочете доказів? До прикладу, більшість людей старшого покоління щеплені від віспи. Напевно, і ви на руці можете знайти рубчик – слід від такого щеплення. І що, хтось відчув чи помітив якісь зміни? Скільки років уже минуло! Але люди так влаштовані: вірять пліткам і не вірять перевіреним науковим даним.


4. «Можуть бути віддалені наслідки після щеплення»

Це теж під сумнівом. Пояснюю: вакцини куплені не на базарі, а розроблені солідними фармацевтичними компаніями, які, до речі, уже багато років виготовляють засоби імунного захисту для наших діток.


Ми змушені проводити вакцинації від цілої низки недуг, які сучасна медицина або погано лікує, або не лікує взагалі. Дифтерія, кашлюк, правець, кір, паротит, краснуха, поліомієліт – ось далеко не повний перелік хвороб, від яких не одне покоління врятоване завдяки вакцинам. Ці діти вже давно дорослі і в переважній більшості щеплюють свою малечу. І ніяких «віддалених наслідків» не спостерігається.


А при щепленні від коронавірусу чомусь мають бути віддалені наслідки! Ну, якщо одна баба другій сказала…


Ось далеко не повний список «аргументів» проти вакцинації.


І на завершення – невеличкий тест

Кожен із шановних читачів нехай згадає кількість сусідів, родичів чи знайомих, які важко або навіть дуже важко хворіли на коронавірусну хворобу. І так само пригадайте: кого ви знаєте, хто мав би якісь проблеми після щеплення проти COVID-19? (Реакцію на вакцину у вигляді підвищення температури або м’язових чи головного болю прошу не враховувати, це нормально. Мова йде про важкі наслідки). І не про дані з мережі, а про ваших знайомих. Порівняли? Робіть висновки.


Пам’ятайте: медики лікують і попереджають хвороби, а про здоров’я і про безпеку щодо вас самих і ваших рідних кожен має подбати сам. Будьте здорові!

Володимир Карвацький, лікар Клішковецького ЦПМСД.

44 views0 comments