• Хотинські вісті

Вакцинуватися від дифтерії можна безплатно, навіть дорослим


У якому віці потрібно це зробити?


Дифтерія небезпечніша за кір, застерігають у Міністерстві охорони здоров’я. Спалахи недуги зафіксовані у чотирьох областях. За статистикою, серед тисячі хворих на кір помирає одна людина, а від дифтерії – від 50 до 100 смертей на тисячу інфікованих.


– Єдиний спосіб захиститися від дифтерії і запобігти розвитку небезпечних ускладнень – вакцинація дітей згідно з календарем щеплень і ревакцинація дорослих (кожні 10 років). Тобто, якщо востаннє ви робили щеплення у 16 років, то першу ревакцинацію слід зробити у 26-ть, другу – у 36 років і так далі, – розповідає головний лікар Хотинського районного центру первинної медичної допомоги Тетяна Солодка.

Фахівець пояснила, що вакцинація, як і перенесене захворювання, вже через 1–1,5 року не гарантує захисту від інфікування та захворювання, але у тих, хто отримав щеплення, недуга матиме набагато легший перебіг, ніж у тих, хто його не має. Тому так важливо вчасно здійснювати як вакцинацію, так і ревакцинацію.


– Безоплатне щеплення від дифтерії жителі Хотинщини можуть отримати, звернувшись до свого сімейного лікаря, з яким укладена декларація, і котрий має спочатку вас оглянути. Не наражайте на небезпеку себе та своїх дітей і вчасно вакцинуйтеся. Адже ця хвороба дуже небезпечна, – наголосила Тетяна Солодка.


Медики закликають: прийдіть та перевірте, коли ви востаннє вакцинувалися, і за потреби зробіть щеплення. Наразі вакцина є у наявності.

12 views0 comments
  • White Facebook Icon

Редакція "Хотинські вісті"

вул. Незалежності, 44,
м. Хотин, Чернівецька обл., УКРАЇНА

+38 (03731) 2-17-63, 
+38 (03731) 2-17-65

hotvisti@gmail.com

Підпишіться на наші новини:

© 2015 "Хотинські вісті". Усі права захищені. Дизайн ІА "НОВОСЕЛИЧЧИНА"

Детальніше тут: https://www.hotvisti.com.ua/products/komanda-rukshina-u-trijtsi-lideriv-yunatskogo-chempionatu-obalsti-z-futbolu/