• Хотинські вісті

«Важких» хворих побільшало, щодоби госпіталізують близько 140 буковинцівУ березні збільшилась кількість виявлених хворих і пацієнтів, яких госпіталізують у лікарні. У середньому до медзакладів щодоби доставляють 140 буковинців. Відтак більше людей потрапляє до реанімації та помирає. Про це з посиланням на головну санітарну лікарку області Наталію Гопко повідомляє Суспільне Буковина.


Як наголосила Наталія Гопко, важчим став і перебіг хвороби. Більшість реанімаційних відділень області повністю заповнені. 15 березня в Чернівецькій області померли 17 пацієнтів з COVID-19 та підозрою.


Впродовж двох тижнів у регіоні щодоби помирають понад десять пацієнтів з коронавірусом. Раніше кількість не перевищувала трьох-чотирьох померлих за добу.

За словами лікаря-анестезіолога обласної лікарні Андрія Аносова, хвороба "помолодшала". Раніше до реанімації потрапляли старші пацієнти або люди з супутніми хворобами. Тепер у реанімації лежать і молоді люди, які не мали проблем зі здоров'ям до інфікування.


«З таким підходом "червона" зона надовго"


Хоч ще із 1 березня у Чернівецькій області діють обмеження "червоної" зони карантину, але кількість нових хворих не зменшується. Це пов'язано з тим, що буковинці нехтують карантином, переконана Наталія Гопко.


Обмеження "червоної" зони мали допомогти зменшити кількість контактів між людьми, втім протягом трьох тижнів ситуація лише стабілізувалася, а не спала.

За словами Гопко, це пов'язано з тим, що велика кількість підприємців нехтують обмеженнями та продовжують працювати. Люди, своєю чергою, не дотримуються дистанції, не носять масок та беруть участь у велелюдних гуляннях.


"З таким підходом "червона" зона в області надовго", — каже Наталія Гопко.


У МОЗ 16 березня оновили розподіл зон епідемічної небезпеки в Україні. У зоні з найсуворішими обмеженнями залишилися Житомирська, Івано-Франківська, Закарпатська та Чернівецька області. Зокрема, у цих регіонах значно перевищені показники госпіталізацій інфікованих COVID-19.


Нагадаємо, Чернівеччина у "червоній" зоні карантину з 1 березня. Обмеження передбачають заборону роботи закладів освіти, кафе і ресторанів, торгових центрів, спортзалів. Водночас непродовольчі ряди Калинівського ринку працюють попри карантин.

17 views0 comments