• Хотинські вісті

Бустерна доза вакцини безпечна та посилює захист від COVID-19Після отримання бустерної дози вакцини проти COVID-19 захист від ризику важкого перебігу та смерті внаслідок коронавірусної хвороби лише покращується, а збільшення побічних ефектів не реєструють. Про це заявив заступник міністра охорони здоров’я – головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.


“Після бустерної дози не реєструють якогось збільшення побічних ефектів. Є рекомендації робити бустер мРНК вакцинами – це Pfizer або Moderna", – пояснив Ігор Кузін.


Обирати між ними можна. За виключенням CoronaVac, після чого рекомендовано робити бустер такою ж вакциною або Pfizer (відповідно до офіційних рекомендацій).


"Ефективність після трьох доз CoronaVac – на рівні 88–90%. Після CoronaVac плюс бустер Pfizer – у середньому становить 92–95%”, – запевнив Ігор Кузін.

Головний державний санітарний лікар також додав, що отримати бустерне щеплення можна через 6 місяців після завершення базового курсу вакцинації.


Оптимальний термін – від 6 до 9 місяців. Однак, якщо людина прийде за “бустером” через 10 місяців, то все одно отримає його.


Ігор Кузін також наголосив на важливості бустерної дози для медичних працівників. Адже саме сфера охорони здоров’я є критичною під час пандемії, а тому медики мають бути захищені.


Заступник міністра також запевнив, що вакцин в Україні вистачить, адже на 2022 рік уже є контракти на постачання більше ніж 40 млн доз. Такої кількості має вистачити на те, щоб дощепити тих, хто ще не отримав щеплення, та зробити бустер.

Джерело МОЗ України.

4 views0 comments