• Хотинські вісті

«Британський штам коронавірусу уже на всій території країни», – Максим Степанов
Міністр охорони здоров'я назвав декілька причин погіршення ситуації з пандемією в Україні. Одна з них – більша агресивність нового, британського штаму коронавірусу, який є втричі заразнішим, якщо порівняти з попереднім. Про це міністр повідомив на брифінгу МОЗ.


«Ми вже увійшли в третю хвилю пандемії коронавірусу, на всій території нашої країни виявлено новий – британський штам вірусу. Він більш агресивний. Вражає молодих людей, швидше передається та спричиняє тяжкий перебіг хвороби. З цим найперше і пов’язана висока кількість госпіталізацій, яка значно зросла під час третьої хвилі», – розповів М. Степанов.


Міністр також додав, що для штаму характерна важка клінічна картина, а безсимптомний перебіг хвороби практично не фіксують.


Вражає молодих людей (до лікарень все частіше потрапляють 30–40-річні), швидше передається і спричиняє тяжкий перебіг хвороби.


Крім органів дихання, вірус почав вражати слизові, нирки, печінку та навіть центральну нервову систему. А дві третини людей, які перехворіли, потребують додаткової реабілітації від постковідного синдрому впродовж 3–6 місяців.


Штаму характерна важка клінічна картина, безсимптомного перебігу хвороби практично не фіксують.


До 70% тих, хто перехворів, потребують додаткового лікування від постковідного синдрому, яке може тривати 3–6 місяців.

«Зафіксовані непоодинокі випадки, коли хворі на британський штам помирали від фізичної відсутності потреби дихати, хоча були водночас в абсолютній свідомості. Ці дані ми отримуємо і від наших західних колег, з якими підтримуємо постійний зв’язок, щоб надавати кваліфікованішу допомогу», – наголосив Степанов.

Ускладнює ситуацію і зневажливе ставлення деяких громадян до необхідності дотримуватися певних правил, встановлених МОЗ.


«Розумію, як ми всі втомилися від карантинних обмежень. Розумію, як осточортіло користуватися засобами захисту. Я сам і моя родина живемо в таких умовах, але це єдина можливість вберегтися від хвороби, яка забирає життя. Зараз, як ніколи, потрібна згуртованість всіх українців, щоб ми перемогли недугу й позбулися ковіду. Так, в Україну прийшов новий штам, така реальність. Зі свого боку ми збільшуємо кількість ліжок, даємо ліки, але інколи лікарі стають безсилі в боротьбі з коронавірусом. Тому головний спосіб вберегти себе – дотримуватися встановлених у країні правил», – наголосив міністр.


Як відомо, в Україні продовжує стрімко зростати кількість нових хворих. М. Степанов повідомив, що позаминулого тижня фіксували 60 748 випадків хвороби, а минулого – 86 708. Також збільшилась кількість госпіталізацій. Середня заповненість ліжок із киснем по країні – 55,16


До теми:

Набули чинності зміни до постанови уряду щодо карантинних обмежень в Україні. Зокрема, вони стосуються перетину кордону. Від всіх іноземців вимагатимуть негативний ПЛР-тест, незалежно від того, з якої країни вони приїхали.

1 view0 comments