• Хотинські вісті

Бандуристки здобули перемоги на міжнародних конкурсах дистанційно


А дипломи та медалі отримали поштою


Народне аматорське тріо бандуристок «Журавка» у складі Марії Сельської, Марії Керницької і Ганни Рогової стали переможницями у чотирьох всеукраїнських та міжнародних конкурсах, які цього року відбувалися дистанційно.


Що найважче у дистанційних виступах

На жаль, через протиепідемічні обмеження фестивалі та конкурси в усій країні проводити заборонено, проте організатори зуміли створити для учасників щорічних творчих «змагань» можливість усе ж показати свої здобутки і таланти. Учасницям народного аматорського тріо бандуристок «Журавка» для цього довелося докласти чимало зусиль, адже окрім ретельної підготовки та дистанційних репетицій під час жорсткого карантину, а з часом і звичайних у колективі, довелося освоювати техніку – учитись записувати виступ на камеру. І працювати не для глядачів, а на «беземоційний» об’єктив, що виявилося найважчим.


Привітавши талановитих землячок із перемогами, ми запитали у них: як довідалися про проведення таких конкурсів у дистанційному форматі?


– Різні фестивалі та конкурси шукали в інтернеті, додавалися у їхні групи в соціальних мережах, і вже звідти нам надсилали запрошення на участь, – поділилася Марія Сельська. – На карантині репетирували деякий час дистанційно, кожен у себе вдома, спілкувалися через групу у Вайбері. А потім збиралися разом, адже підготовка відбувалася, як до справжнього концерту, що займає не одну чи кілька годин, а набагато довше. Тим більше потрібно було зробити запис наживо свого виступу без обробки, монтажу чи фонограми, що обов’язково за вимогами конкурсів, і надіслати на оцінювання. У встановлені дати оголошували переможців, а самі дипломи та медалі нам надсилали Новою поштою, – каже вона.


Гран-прі на Всеукраїнському рівні стало приємною несподіванкою


Найпершу перемогу бандуристки здобули на дистанційному Всеукраїнському конкурсі-фестивалі мистецтв «Країна мрій – Україна». Як поділилися учасниці тріо, це стало приємною несподіванкою.


– Ми надіслали відеозапис попереднього виступу у Чернівцях, на конкурсі Квітки Цісик, який було зроблено на телефон, – розповіла бандуристка Ганна Рогова. – Навіть у такому форматі ми здобули гран-прі, перемозі раділи як діти. І це стало певним поштовхом до подальшої участі та надихнуло.


Тому бандуристки почали більше тренуватися. Узяли участь у ще одному Всеукраїнському дистанційному багатожанровому фестивалі «Перлина України» і здобули І місце у номінації «Народний вокал». Загалом тріо «Журавка» у період з червня по серпень 2020 року здобуло 2 перемоги на всеукраїнському та 2 перемоги на міжнародному рівні.


За підтримки уряду Болгарії щороку в Україні проводять багатожанрові міжнародні конкурси-фестивалі. Цього року вирішили продовжити традицію, лише у дистанційному форматі. Тріо бандуристок «Журавка» взяло участь у обох конкурсах. Це: «VivaStarsOfArts» у номінації «Вокал» і «BestFest» у номінації «Вокал. Хори та ансамблі», здобувши перемогу (І місце) у кожному з них.


Враження від нового

онлайн-формату виступів

Вокалістки зазначили, що насправді у дистанційному форматі змагатися за перемогу важче, особливо без підтримки глядачів.


– Для колективу найголовніше – сцена і глядач. Адже на сцені ти отримуєш неймовірні емоції, і коли бачиш щасливі очі присутніх у залі, то відчуваєш, що можеш виступити ще краще і робиш це, – з упевненістю каже Марія Керницька.

– Важко й керувати мімікою, адже кожна пісня має свій характер, який легше показати на сцені, коли можна посміхнутися аудиторії, одна одній, – додає Марія Сельська. – Також варто врахувати і те, що відеозапис члени журі можуть переглянути декілька разів, на відміну від одного «живого» виступу, знайти більше помилок. Отже відбір учасників відбувається ретельніше, тому й важче вибороти перемогу. Але нам це додає азарту і бажання розвиватися далі.


Але у дистанційному форматі є й плюси, адже він не потребує витрат на поїздки на фестивалі. Тож є змога узяти участь у багатьох творчих змаганнях, кажуть бандуристки.


«Принагідно хочемо подякувати директорці Хотинської музичної школи Наталії Бурденюк, за допомогою якої подали звернення до міської ради щодо реставрації старих бандур, та колишньому і теперішньому керівництву міста, завдяки яким виділено на це кошти. Тож нині приведено до ладу старі, обшарпані, подекуди поламані і без струн інструменти. Проте для занять з вихованцями музичній школі потрібна ще хоч одна бандура. Сподіваємося і на подальшу підтримку міської влади», – зазначила керівниця Марія Керницька від імені усього народного аматорського тріо «Журавка».


107 views0 comments