• Хотинські вісті

Багато новітнього обладнання придбано в Хотинській лікарніЦе дозволить поліпшити якість надання медичних послуг і розширити їх перелік


Для надання якісних медичних послуг і поліпшення діагностики недуг та лікування пацієнтів у Хотинській багатопрофільній лікарні придбано чимало різного обладнання, зокрема для хірургічного відділення.


До медичного закладу завітав під час робочої поїздки директор Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Олег Чорний. Разом з керівництвом Хотинської міської ради посадовці ознайомилися з поповненням матеріально-технічної бази нашої лікарні.


– Уже введено в експлуатацію потужну кисневу станцію, – розповіла генеральна директорка КНП «Хотинська багатопрофільна лікарня» Тетяна Бринь. – Потужність цієї станції – 900–950 літрів на хвилину, вартість – близько 4 мільйонів гривень (кошти на її придбання виділив Уряд за підтримки облдержадміністрації).Для відділення хірургії, де надаються усі види хірургічної допомоги, придбано сучасний багатофункціональний операційний стіл та високотехнологічне обладнання.

Зокрема, купили:

 • лапароскопічну стійку з набором маніпуляторів для хірургічних операцій,

 • лапароскопічну стійку з набором маніпуляторів для урологічних операцій,

 • відеоендоскоп для ЛОР-операцій,

 • ендоскопічну стійку для гастродуоденоскопії та колоноскопії.– Перевага лапароскопії перед традиційною «відкритою» хірургією полягає у тому, що не потрібні великі розрізи, а лише маленькі або взагалі проколи. То малоінвазивна методика. Для пацієнта це – менше болю і швидше одужання, – розповів лікар-хірург Роман Юзько. – Через розріз вводиться спеціальна відеокамера і під великим збільшенням хірург бачить внутрішні органи та робить усе дуже точно. Тобто увесь обсяг втручань виконується, як кажуть, «малою кров’ю».Для покращення надання послуг з гінекології та акушерства придбано:

 • гістероскоп для огляду і виявлення різних патологій у жінок (міом, поліпів, спайок та ін.),

 • відеокольпоскоп для дослідження з найбільшою візуалізацією;

 • фетальний монітор для обстеження і моніторингу стану плода;

 • венозний сканер (як для дорослих, так і дітей, зокрема немовлят).

Пологове відділення завдяки адміністрації лікарні поповнено:

 • двома сучасними мобільними лампами фототерапії для новонароджених;

 • венозним сканером для немовлят,

 • монітором з програмним забезпеченням для моніторингу всіх життєво важливих параметрів стану дитини,

 • двома матрацами з підігрівом для ліжечка,

 • транскутанним білірубінометром для динамічного обстеження новонароджених, що потрібен для ефективного лікування жовтяниці у малюків.Ще очікується нова апаратура

Директор Департаменту охорони здоров’я Олег Чорний високо оцінив здобутки керівника і колективу Хотинської багатопрофільної лікарні. Також запевнив, що для медзакладу з області передадуть 5 апаратів штучної вентиляції легень, що безперечно допоможе у порятунку життя та здоров’я важкохворих пацієнтів.


«Здоров’я – це найцінніше, що є у кожного з нас. Тому продовжимо підтримувати розвиток наших медичних закладів, у яких обслуговуються не тільки жителі Хотинської громади, а й сусідніх, з інших районів та областей», – зазначив міський голова Андрій Дранчук.


Щоб пацієнти отримували якнайбільше послуг

– Обладнання ми купували як минулого року, так і цьогоріч, але змінили підхід до його відбору. Що наразі найнеобхідніше – вирішували колегіально, радилися із завідуючими відділеннями, – пояснила генеральна директорка лікарні Тетяна Бринь. – Тож придбали те, що потрібно для реалізації того чи іншого пакету послуг за договором з Національною службою здоров’я України, щоб наші пацієнти могли отримувати всі ці послуги.


До речі, цього року кількість пакетів послуг, які надаються, збільшилася у порівнянні з минулорічною.


Якщо торік укладали на 12 пакетів з фінансуванням загалом на 40 мільйонів гривень, то на початок 2022-го – 15 пакетів із сумою договору 98 мільйонів.

Із квітня планували ще розширити – для надання допомоги при інсультах, для чого потрібен був цифровий томограф (хоча б на умовах оренди). Але почалася повномасштабна війна, тож тепер це неможливо, бо НСЗУ не укладає угоди на нові пакети.


Тетяна Бринь висловила вдячність за підтримку Хотинській міській раді, керівнику профільного департаменту, а також колективу лікарні, усій потужній команді фахівців, завдяки спільній роботі яких вдалося покращити обслуговування пацієнтів, збільшити кількість пролікованих випадків. Також відзначила, що завдяки співпраці з НСЗУ лікарня отримує більше фінансування і має можливість купувати нове обладнання.


У Хотині можна пройти томографію

Крім того, не виїжджаючи за межі району чи області, тут можна пройти томографічне обстеження. Адже нещодавно безпосередньо на базі Хотинської лікарні запрацював комп’ютерний мультиспіральний томограф від приватної медичної установи ТОВ НВК «КАМЕЯ».
Комп’ютерна томографія (КТ) – одна з ключових діагностик внутрішніх органів і систем, методом якої є багатошарове рентгенівське сканування тканин людського тіла з точністю до міліметра зі всіх видимих сторін. Тож у Хотині вже доступна така нова медична послуга на платній основі.

Безкоштовно томографічне обстеження можуть пройти хворі, які лікуються у стаціонарних відділеннях за направленням лікаря.


Ці послуги наразі не надаються безоплатно для всіх, оскільки, як уже зазначалося, у період воєнного часу Національна служба здоров’я не укладає з медзакладами нові пакети на оплату послуг для пацієнтів. Тож фінансування від держави на це Хотинська лікарня поки не одержує.


Але беззаперечним плюсом є те, що для проходження томографії жителям громади не потрібно витрачати час і кошти на дорогу до Чернівців чи іншого міста. Тож послуга стала ближчою до хворих.
284 views0 comments