• Хотинські вісті

Афганці щороку ушановують пам'ять побратимів


З червоними гвоздиками та лампадками сьогодні зібралися в Хотині ветерани війни в Афганістані та рідні полеглих побратимів. Із нагоди 31-ї річниці виведення військ з цієї гірської країни вони спільно з керівництвом району вшанували пам'ять воїнів, які загинули в тому пеклі та померли уже в мирний час. Біля пам'ятника полеглим воїнам-афганцям Хотинщини отець Павло відправив молебень.


До підніжжя монумента поклали квіти. Своїми червоними пелюстками на чорному мармурі вони напевно нагадали присутнім про пролиту кров у горах Афгану. Через горнило тієї чужої війни пройшли більше 160 000 українців — близько 25 % від загальної чисельності радянських військовослужбовців. Із них понад 3 тисячі загинули, десятки вважаються зниклими безвісти або тими, що потрапили в полон. Загинули там і четверо наших земляків.


Після покладання квітів відбувся круглий стіл за участі ветеранів війни в Афганістані, керівників районної та міської влади, представників різних установ і служб соціального захисту, закладів охорони здоров'я, Хотинського РЕМу, райвійськкомату та інших спеціалістів. Фахівці відповідали на численні запитання присутніх. Серед питань, які найбільше хвилюють афганців: розрахунки за газ та електроенергію, отримання пільгових медикаментів, зубопротезування тощо.

13 views0 comments