• Хотинські вісті

Аудіогід українською та англійською мовами запрацює у Хотинській фортеціБезкоштовний аудіогід одразу двома мовами – українською та англійською – невдовзі з’явиться у Хотинській фортеці за сприяння першої леді країни.


Як розповіла директорка Державного історико-архітектурного заповідника "Хотинська фортеця" Єлизавета Буйновська, проєкт ініціювала дружина Президента Олена Зеленська. Про це йшлося на зустрічі, в якій узяла участь і керівниця ДІАЗ "Хотинська фортеця".


Для реалізації проєкту Міністерство культури та інформаційної політики України, Державне агентство розвитку туризму України та медіасервіс MEGOGO підписали відповідний меморандум.


Чернівецька ОДА повідомляє, що загалом у закладах культури з усієї України має з’явитися 30 аудіогідів до 30-ї річниці Незалежності.

До прикладу, Національний музей історії України, Збаразький замок, гетьманська резиденція Чигирин, Шевченківський національний заповідник та багато інших локацій.


«Тридцять двомовних аудіогідів дадуть змогу зануритись у велику українську культуру не лише українцям, а й іноземним гостям та тим, хто приїхав сюди вивчати нашу мову. Запуск таких аудіогідів – важлива частина роботи в контексті культурної дипломатії. Ми не лише відкриваємо світ українцям, а й Україну світові», – зазначила перша леді Олена Зеленська.


У Мінкульті роз'яснили, що аудіогіди – це інвестиція до підвищення рівня культурної обізнаності українців та для розвитку туризму: як для подорожей всередині країни, так і залучення для мандрівників із-за кордону.


Крім того, аудіогіди роблять доступ до культури відкритішим, а отже мотивують ще більше людей ставати дотичними. Не бути просто випадковим перехожими, а опинятись у центрі мистецтва, розуміти його.


📌Аудіогіди будуть доступними безкоштовно усім охочим у мобільному додатку MEGOGO у розділі MEGOGO Audio.


Нагадаємо, цього року Хотинська фортеця як туристичний магніт бере участь у ініційованій Президентом України програмі «Велика реставрація». Фінансування проєкту розпочалося наприкінці червня. У бюджеті, згідно помісячного плану, на оновлення фортеці передбачено 2,7 мільйона гривень.


#Великебудівництво

#Велике_будівництво_Буковина

69 views0 comments