• Хотинські вісті

Акція протесту: активісти в Атаках перекрили рух трасою#НазахистХотина


Люди обурюються: «В опорну лікарню в Сокиряни хотинчанам близько їхати, а десь-колись у центр району в Хотин звідти далеко?! Так виходить?».


Попри неймовірну спеку люди продовжують ходити по пішохідному переходу. На плакаті напис, адресований водіям: «Sorry. Вимушена акція: вам тільки проїхати, а нам тут жити».

Головна вимога протестувальників – Хотин має стати центром укрупненого району, – каже депутат Хотинської міської ради Анатолій Сухаренко. – Громада Хотинщини обурена вчорашнім рішенням комітету Верховної Ради, коли змінили назву та центр району. До останнього часу нам казали: за методикою Хотин має бути центром Хотинського округу. А тут раптом Дністровський район з центром у смт Кельменці. Люди вийшли на акцію протесту.

Учасники акції впевнені, що це рішення – політичне. Спочатку не дали Хотинській райлікарні статус опорної, а тепер у Хотина відбирають статус районного центру, який віками був повітовим містом.«Мають керуватися методологією, а методологія виявилася зовсім різна: при формуванні опорних лікарень вибрали Сокиряни, і вони вирішили, що хотинчанам туди буде близько добиратися, це нормально. А коли визначили Хотин центром району, то раптом виявилося, що відстань збільшилася, із Сокирян не можуть їхати в Хотин. А хіба хотинчани встигнуть за годину добратися у медзаклад Сокирян? А у центр, куди їхати буде потрібно може раз у три місяці, а то і більше, то важко доїхати?», – так пояснює обурення громади Хотинщини Анатолій Сухаренко.

Влада запевняє, що їхати у районний центр людям не потрібно буде. Але потім вони міряють лінійкою, де робити центр. Високопосадовці нас не чують, ігнорують, уникають спілкування з людьми, – каже учасник бойових дій, доброволець Олександр Паращук. – Вважаємо, що Осачук має піти у відставку, бо за його керівництва це все відбувається».


Наша акція безстрокова, відкрита, справедлива. Ми вимагаємо уже від центральної влади прислухатися до наших вимог. Коли говорить народ, треба його слухати! Ми хочемо, щоб наше історичне місто з тисячолітньою історією мало перспективу, отримало те, що належить йому по праву. Хотин цього достойний, – каже активіст Олександр Брус. – Ми не віримо в умовляння влади, що нічого не втрачаємо. Бо втрачаємо дуже багато, і не лише статус районного центру, а й майбутнє, кошти, туристів. Люди тривожаться, роз’їжджаються по заробітках. Влада виштовхує нас у Кам’янець-Подільський!

Водії, які змушені зупинити рух, по-різному сприймають ситуацію. Одні обурюються, мовляв їм треба заробляти на прожиття, перевозити вантажі, а не стояти у спеку.


Інші поділяють обурення цим реформуванням. І кажуть: «Прекрасно розуміємо протестувальників, бо у нашому Ярмолинецькому районі схожа ситуація: нас хочуть приєднати до Дунаївецького, хоч нам до Хмельницького – 20 км. Ми теж проти нинішнього перекроювання районів. Нехай би залишалося, як є зараз».


Поліцейські на кільцевій розв’язці перед Атаками попереджають водіїв, що попереду перекрита траса, і радять повертатися, шукати об’їзні шляхи або перечекати у затінку.


224 views0 comments