- Хотинські вісті
Акція протесту: активісти в Атаках перекрили рух трасою

Люди обурюються: «В опорну лікарню в Сокиряни хотинчанам близько їхати, а десь-колись у центр району в Хотин звідти далеко?! Так виходить?».
Попри неймовірну спеку люди продовжують ходити по пішохідному переходу. На плакаті напис, адресований водіям: «Sorry. Вимушена акція: вам тільки проїхати, а нам тут жити».
– Головна вимога протестувальників – Хотин має стати центром укрупненого району, – каже депутат Хотинської міської ради Анатолій Сухаренко. – Громада Хотинщини обурена вчорашнім рішенням комітету Верховної Ради, коли змінили назву та центр району. До останнього часу нам казали: за методикою Хотин має бути центром Хотинського округу. А тут раптом Дністровський район з центром у смт Кельменці. Люди вийшли на акцію протесту.
Учасники акції впевнені, що це рішення – політичне. Спочатку не дали Хотинській райлікарні статус опорної, а тепер у Хотина відбирають статус районного центру, який віками був повітовим містом.

«Мають керуватися методологією, а методологія виявилася зовсім різна: при формуванні опорних лікарень вибрали Сокиряни, і вони вирішили, що хотинчанам туди буде близько добиратися, це нормально. А коли визначили Хотин центром району, то раптом виявилося, що відстань збільшилася, із Сокирян не можуть їхати в Хотин. А хіба хотинчани встигнуть за годину добратися у медзаклад Сокирян? А у центр, куди їхати буде потрібно може раз у три місяці, а то і більше, то важко доїхати?», – так пояснює обурення громади Хотинщини Анатолій Сухаренко.
– Влада запевняє, що їхати у районний центр людям не потрібно буде. Але потім вони міряють лінійкою, де робити центр. Високопосадовці нас не чують, ігнорують, уникають спілкування з людьми, – каже учасник бойових дій, доброволець Олександр Паращук. – Вважаємо, що Осачук має піти у відставку, бо за його керівництва це все відбувається».

– Наша акція безстрокова, відкрита, справедлива. Ми вимагаємо уже від центральної влади прислухатися до наших вимог. Коли говорить народ, треба його слухати! Ми хочемо, щоб наше історичне місто з тисячолітньою історією мало перспективу, отримало те, що належить йому по праву. Хотин цього достойний, – каже активіст Олександр Брус. – Ми не віримо в умовляння влади, що нічого не втрачаємо. Бо втрачаємо дуже багато, і не лише статус районного центру, а й майбутнє, кошти, туристів. Люди тривожаться, роз’їжджаються по заробітках. Влада виштовхує нас у Кам’янець-Подільський!
Водії, які змушені зупинити рух, по-різному сприймають ситуацію. Одні обурюються, мовляв їм треба заробляти на прожиття, перевозити вантажі, а не стояти у спеку.
Інші поділяють обурення цим реформуванням. І кажуть: «Прекрасно розуміємо протестувальників, бо у нашому Ярмолинецькому районі схожа ситуація: нас хочуть приєднати до Дунаївецького, хоч нам до Хмельницького – 20 км. Ми теж проти нинішнього перекроювання районів. Нехай би залишалося, як є зараз».
Поліцейські на кільцевій розв’язці перед Атаками попереджають водіїв, що попереду перекрита траса, і радять повертатися, шукати об’їзні шляхи або перечекати у затінку.
