• Хотинські вісті

Аварійність на дорогах краю зрослаЗ початку цього року до 1 грудня на автошляхах Хотинщини сталася 91 дорожньо-транспортна пригода (проти 70 за аналогічний період торік).

Загинули 8 осіб, травмована 41 людина (відповідно 1 і 34 минулоріч). Тож, на жаль, зафіксовано зростання аварійності.


У розрізі населених пунктів та відрізків доріг найбільше ДТП сталося на автошляху «Житомир–Чернівці» – 40 аварій, у Хотині – 12, с. Колінківці – 7; с. Шилівці – 6; с. Недобоївці – 3; по 2 – у Малинцях, Клішківцях, Пригородку, у деяких селах по одній.


Найбільше траплялося зіткнень та перекидань транспортних засобів (40 та 17), наїздів на перешкоду – 21, на нерухомий транспортний засіб – 7, на пішоходів – 4 випадки.


Основними причинами скоєння автопригод були:

- перевищення швидкості – 33;

- недотримання дистанції учасниками руху – 20;

- виїзд на смугу зустрічного руху – 15;

- неправильне маневрування – 8;

- порушення правил проїзду перехресть – 6;

- керування техзасобами у нетверезому стані – 5.


Така сумна статистика спонукає працівників поліції до посилення контролю за дотриманням водіями правил дорожнього руху та пасажироперевезень. З цією метою до 31 грудня цього року правоохоронці уживають комплекс заходів, спрямованих на профілактику аварійності та зниження тяжкості її наслідків.


Крім того здійснюють перевірки підприємств і організацій, що здійснюють пасажирські перевезення щодо контролю за технічним станом їх транспортних засобів і системності проходження техогляду, а також дотримання карантинних обмежень під час рейсів (зокрема, чи не перевищують допустиму кількість пасажирів).


Але, крім усіх цих заходів, також важливо, щоб усі учасники дорожнього руху – і водії автомототранспорту, і велосипедисти та пішоходи – усвідомлювали, що потрібно неухильно дотримуватися правил поведінки на дорогах, бо надто високою може бути ціна необдуманих дій або вчинків – людське життя!

Віктор КАТЕРЕНЧУК,

начальник сектору реагування патрульної поліції Хотинського відділення поліції.

16 views0 comments