Якщо їдете за кордон з дитиною – оформіть їй паспорт

23.11.2015 13:21

Роз‘яснює спеціаліст

 

Особам, які не досягли шістнадцятирічного віку, оформляється паспорт для виїзду за кордон на чотири роки, а не проїзний документ дитини. Така норма передбачена постановою кабміну від 7 травня 2014 року «Про затвердження зразка бланка, технічного опису та Порядку оформлення, видачі, обміну, пересилання, вилучення, повернення державі, знищення паспорта громадянина України для виїзду за кордон, його тимчасового затримання та вилучення».

Така адміністративна послуга територіальним підрозділом надається з 1 квітня 2015 року. Внесення відомостей про дітей у паспорти батьків для виїзду за кордон не здійснюється. Батькам, які зробили це до 1 квітня 2015 року, оформляти документ дитині не обов’язково. Ця інформація в паспорті дійсна до закінчення строку дії документа (при умові, що вклеєна фотокартка дитини).

Оформлення, обмін паспорта та видача паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла шістнадцятирічного віку, здійснюється на підставі заяви-анкети одного з батьків (якщо батьки не перебувають у шлюбі – на підставі заяви-анкети того з батьків, з ким проживає особа), усиновлювачів, опікунів, піклувальників або інших представників. У разі оформлення паспорта для виїзду за кордон у закордонній дипломатичній установі України заява від другого з батьків не вимагається, якщо він є іноземцем або особою без громадянства.

Під час оформлення документа дитині, яка не досягла дванадцяти років, або яка не може пересуватись самостійно у зв’язку із тривалим розладом здоров’я, що підтверджується відповідною довідкою лікувального закладу, може бути подано дві кольорові фотокартки розміром 3,5х4,5 см та одну фотокартку розміром 10х15 см для внесення відцифрованого зображення особи шляхом сканування.

У випадку оформлення документа дитині-сироті, дитині, позбавленій батьківського піклування, заявник подає оригінал або засвідчену в установленому порядку копію рішення суду про встановлення опіки (піклування); рішення органів опіки про встановлення опіки.

Прийом документів для оформлення паспорта для виїзду за кордон здійснюється незалежно від місця реєстрації батьків.

Вікторія Бернавська,

завідувач Хотинського РС УДМС у Чернівецькій області.