Подали документи на паспорт-картку? Можна перевірити стан його виготовлення он-лайн

02.03.2016 09:17

На сайті державної міграційної служби запущено сервіс перевірки стану виготовлення паспорта-картки.

З 26 лютого громадяни, які подали документи на отримання паспорт громадянина України у формі картки, зможуть перевірити стан його оформлення або ж готовність до видачі. Сервіс доступний за посиланням: https://dmsu.gov.ua/perevirkastanu.php ,  і  працює аналогічно сервісу перевірки стану оформлення закордонного паспорта, який було запущено попередньо.

Для перевірки необхідно ввести серію та номер документа, на підставі якого оформлюється паспорт (на сьогодні це – свідоцтво про народження).

Пластикові картки замінять паспорти-книжечки

Як відомо, із 11 січня цього року міграційна служба розпочала оформлення паспорта громадянина України у формі картки особам, які досягли 16-річного віку та оформлюють паспорт вперше. Для інших категорій громадян послуга буде доступною після прийняття Верховною Радою законопроекту №3224, який у лютому прийнято у першому читанні.

Паспорт-картка – це документ, який протягом найближчих 4–5 років має змінити морально застарілі паспорти-книжечки. Новий паспорт запроваджується разом із новою системою ідентифікації, (що є однією з умов для лібералізації візового режиму ЄС для України) і містить електронний безконтактний чип, завдяки якому підроблення паспорта неможливе.

Прес-служба ДМС України.