Боротьба зі сказом диких тварин у краї: принади з вакциною розповсюдять за допомогою літаків

10.09.2018 15:41

У Чернівецькій області із 14 вересня по 20 вересня 2018 року буде проводитися планова пероральна імунізація м’ясоїдних тварин (лисиць, вовків єнотовидних собак) проти сказу.

Складна епізоотична ситуація щодо сказу в Україні вимагає радикальних заходів, серед яких  – пероральна імунізація диких м’ясоїдних тварин, ефективність якої доведена як в експериментальних, так і в польових умовах.

На території Чернівецької області така імунізація буде проводитися шляхом повітряного розподілу принад з вакциною за допомогою літаків АН-2.
Тому, шановні буковинці,  коли ви  побачите літак АН-2, який розкидає приманку з вакциною розміром із сірникову коробку,  просимо, не хвилюватись – це лише здійснюється процес вакцинації диких м'ясоїдних тварин. Прохання не брати брикети в руки та не переносити з місця!

Довідково:

Сказ – одна з найнебезпечніших вірусних хвороб, спільних для тварин та людей, внаслідок якої уражається центральна нервова система, що супроводжується паралічами і завжди закінчується смертю. Поширюють сказ у природі лисиці, вовки, єнотовидні, а також безпритульні тварини.

Хотинське районне управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.