Хотинські вісті

Dec 24, 20201 min

Непоправна втрата: відійшов у вічність краєзнавець Яків Гайсенюк

Хотинщину облетіла чорна звістка, що 23 грудня згасла життєва зоря людини щирої душі і доброго серця, знаного в області краєзнавця, Почесного громадянина Хотинського району, члена Національної спілки краєзнавців України, багатолітнього учителя історії Рукшинської школи Якова Гайсенюка.

З неймовірною працьовитістю у запилених архівах він збирав по крупинах, по зернинах відомості про земляків та події минулого нашого краю. Щоб увіковічнити пам'ять про них серед стосів документів, періодики, архівних справ добирав відомості, які гаптував у цілісне мереживо краєзнавчих досліджень. Адже, як відомо: нація, яка не знає свого минулого, не матиме майбутнього.

За результатами дослідницьких пошуків видав низку книг, зокрема з історії Рукшина, окремих сіл, про трагічні долі репресованих, про історію православних храмів Хотинщини, а також збірку про почесних громадян Хотинського району та інші.

Я. С. Гайсенюк – автор майже 200 газетних публікацій на історичну тематику, більшість з яких надрукована у «Хотинських вістях», та майже 40 наукових статей у різних виданнях.

У 2010 році рішенням сесії районної ради Я. С. Гайсенюк удостоєний звання «Почесний громадянин Хотинського району». Він став третім, хто отримав таку відзнаку.

У ці скорботні дні розділяємо горе рідних Якова Семеновича. Адже це велика втрата для всієї Хотинщини.

Світлий спомин про невтомного трудівника, краєзнавця з великої літери, який вписав яскраву сторінку у вивченні та поширенні знань про історію рідного села та краю, завжди берегтимуть у пам’яті усі, хто знав цю непересічну людину.

390
1