Футбольні баталії на стадіонах району

Насиченим на футбольні події видався другий літній місяць.

Минулої п‘ятниці відбувся перенесений з 26 червня матч між лідерами чемпіонату району. У Зарожанах місцевий «Комфорт» приймав ФК «Рукшин». Напружена гра, де ніхто не хотів поступатися, завершилася безгольовою нічиєю. Таким чином, становище вгорі турнірної таблиці набуло такого вигляду: «Рукшин» – 26 очок, «Комфорт» – 23, «Круглик» – 20, «Клішківці» – 16 (клішківчани мають гру в запасі).
В останній день липня у Хотині відбулися відбірні змагання Чернівецьких обласних сільських спортивних ігор 2016 року серед збірних районів і спортсменів сільських фізкультурно-спортивних клубів. Спортсмени з Кельменецького, Сокирянського та Хотинського районів сперечалися за єдину путівку до фіналу змагань. У підсумку вибороти туди перепустку вдалося команді Кельменецького району, яка здобула дві перемоги з рахунком 2:1. На жаль, наша команда, двічі пропустивши за перші 14 хвилин та маючи перевагу протягом усього другого тайму, зуміла лише одного разу засмутити суперника. Хоча, як показали результати інших зустрічей, хотинчан задовольнила б нічия. Адже у матчі із Сокирянською командою зафіксовано розгромну перемогу 4:1 на нашу користь. Таким чином у підсумковому заліку збірна Хотинщини поділила 5–6 місця з футбольною збірною Глибоччини.
У другому турі чемпіонату району серед ветеранів зафіксовано такі результати: «Дністер» (м. Хотин)–«Колос» (с. Рукшин) – 4:2; «Долиняни» – «Захід» (с. Клішківці) – 4:2.
* * *
24 липня відбулися перші чвертьфінальні матчі кубка району з футболу. У Круглику зійшлися команди, які за тиждень до того зустрічалися у чемпіонаті і поділили очки. Перша кубкова гра між ФК «Круглик» та ФК «Недобоївці» також закінчилася внічию, але набагато результативнішу, ніж попередня – 3:3. У Рукшині чинний володар кубку – ФК «Рукшин» – здолав команду ФК «Долиняни» (4:2), а у зустрічі сусідів ФК «Колінківці»–ФК «Грозинці» зафіксовано мінімальну перемогу колінківчан – 1:0.
Гра «Комфорт» – «Чайка» с. Шилівці відбудеться пізніше. Матчі-відповіді 1/4 фіналу кубка – 6–7 серпня, початок ігор о 18 годині 30 хвилин.
Найбільшим успіхом у цьогорічних футбольних змаганнях стала перемога «Комфорту» у кубку Дністра. Чернівецька обласна федерація футболу до 25-річчя створення федерації футболу України започаткувала змагання під назвою «Кубок річок». 11 районів області та м. Чернівці протягом червня–липня розіграли три окремі кубки: Дністра, Прута і Черемоша. У кожному з турнірів брали участь команди з чотирьох регіонів.
За кубок Дністра сперечалися представники Заставнівського, Кельменецького, Сокирянського та Хотинського районів – загалом 5 команд. ФК «Перківці» – наразі лідер чемпіонату Кельменеччини, ФК «Горішні Ширівці» очолює турнірну таблицю Заставнівського району, ФК «Заставна» та ФК «Велес» (м. Сокиряни) – учасники чемпіонату області з футболу 2016 року.
В 1/2 фіналу зарожанці, поступаючись по ходу зустрічі 0:2, зуміли звести гру до нічиєї (2:2) на полі команди ФК «Заставна». А вже у домашніх стінах перемога 2:0 вивела «Комфорт» у фінал змагань. У першій грі в Зарожанах представники Хотинщини буквально декласували суперника з Горішніх Ширівців (7:0) і спокійно почували себе перед матчем-відповіддю. Навіть дозволили супернику дещо порадіти, адже рахунок 0:1 на користь ширівчан ніяким чином не засмутив нашу команду. Так першим переможцем кубка Дністра став зарожанський «Комфорт», з чим ми його вітаємо. Кращим гравцем фінальних ігор у складі зарожанців визнано Романа Гуцула.
У жовтні переможці трьох турнірів, за задумом організаторів, посперечаються між собою. Варто зазначити, що кубок Прута дістався команді ФК «Тереблече» Глибоцького району, а кубок Черемоша здобув один з лідерів чемпіонату області – команда «Підгір‘я» (м. Сторожинець).
Микола Шевчук, голо райорганізації ВФСТ "Колос" АПК України.