До ТОП-10 кращих спортсменів Буковини 2016 року за версією SportBuk.com увійшли два легкоатлети з Хотинщини

Лідерами спортивного сезону-2016 на Буковині, безумовно, є учасники Олімпійських ігор – Наталія Лупу (легка атлетика), Лідія Січенікова (стрільба з лука) та Руслана Цихоцька (легка атлетика).

До топ-4 за підсумками 2016 р., безумовно, входить і спринтер Еміль Ібрагімов, який до останнього реально претендував на участь в Олімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро. А далі вже, як кажуть, плюс-мінус, адже якщо визначати кращих суто за системою оцінки результатів у спорті вищих досягнень (яка є доволі недосконалою) – це одна історія, якщо ж враховувати і пріоритетність, масовість, популярність видів спорту – вигляд топ-10 може бути трохи інакшим.

Офіційну десятку кращих спортсменів Чернівецької області за 2016 р. у нас ще не оголосили.

А ось до топ-10 за версією Буковинського спортивного порталу SportBuk.com увійшли два легкоатлети з Хотинщини  – В’ячеслав Антонюк та Олег Миронець.

Загалом ця десятка виглядає так (в алфавітному порядку):

В’ячеслав Антонюк (легка атлетика, Хотин/Чернівці, тренер – Іван Павлюк). Учасник молодіжного чемпіонату Європи з кросу, чемпіонат України з кросу – 2 м (8 км, U-23).

***

Степан Грекул (бокс, Кіцманський район, «Україна», тренери – Іван Собко, Андрій Грудей, офіційний партнер – «Епіцентр»). Молодіжний чемпіонат України U-22 – 1 м (81 кг), Всеукраїнський турнір пам’яті ЗТУ Віктора Звєрєва – 1 м, Міжнародний турнір пам’яті МСМК Семена Трестіна – 1 м.

***

Еміль Ібрагімов (легка атлетика, Чернівці, «Україна», ШВСМ, СК «Гешко», тренери – Геннадій Слюсарєв, Віктор Бризгін, офіційний партнер – готель «Буковина»). Учасник чемпіонату Європи, Кубок України – 1 м (100 м), 1 м (200 м), чемпіонат України в приміщенні – 2 м (60 м), Кубок України в приміщенні – 1 м (60 м).

***

Андрій Костащук (бейсбол, Чернівці, «Спартак», БК «Соколи», тренер – Ростислав Гринчук). Молодіжний чемпіонат Європи U-21 – 1 м, чемпіонат України (вища ліга, дивізіон Б) – 1 м, молодіжний чемпіонат України – 4 м, юніорський чемпіонат України – 3 м. У І колі чемпіонату України грав у дивізіоні А за «Атму» (Київ), яка посіла 4 місце.

***

Павло Лукан (велоспорт, Чернівці, «Колос», ШВСМ, тренер – Ілля Руссу). Абсолютний чемпіон України серед юніорів (переміг у всіх номінаціях), юніорський чемпіонат світу U-19 – 13 місце (крос-кантрі), 5 підсумкове місце в рейтингу в Європі серед юніорів U-19.

***

Наталія Лупу (легка атлетика, Чернівці/Новоселиця, «Динамо», ШВСМ, СК «Гешко», тренери – Анатолій Якимчук, Володимир Степанов, офіційний партнер – готель «Буковина»). Учасниця Олімпійських ігор (півфінал), чемпіонату Європи (півфінал), чемпіонат України в приміщенні – 1 м, Кубок України – 1 м, чемпіонат України – 2 м (800 м), була визнана кращою атлетикою лютого в Україні.

***

Олег Миронець (легка атлетика, Хотин, ШВСМ, тренери – Іван Павлюк, Ірина Ячнюк). Юніорський чемпіонат України U-19 – 1 м (400 м), 2 м (800 м), командний чемпіонат України – 1 м (400 м).

***

Лідія Січенікова (стрільба з лука, Чернівці, «Спартак», «Динамо», ШВСМ, тренер – Олег Осипенко, офіційний партнер – житловий комплекс «Водограй»). Учасниця Олімпійських ігор (1/16 фіналу інд., 1/4 фіналу ком.), чемпіонат Європи – 1 м (командний вид), етап Кубку світу (Анталія) – 1 м (ком.), чемпіонат України – 1 м (мікс, у парі з чоловіком Михайло Косташем), чемпіонат України в приміщенні – 3 м (інд.), 3 м (ком.), Кубок України – 1 м (інд., 2 м (мікс, разом з чоловіком Михайлом Косташем), 1 м (ком.), Кубок України в приміщенні – 3 м (інд.).

***

Руслана Цихоцька (легка атлетика, Чернівці, ЗСУ, ШВСМ, тренери – Анатолій Голубцов, Геннадій Терехов). Учасниця Олімпійських ігор, чемпіонату Європи, чемпіонат України – 1 м, Кубок України – 2 м, чемпіонат України в приміщенні – 3 м, Кубок України в приміщенні – 3 м, командний чемпіонат України в приміщенні – 1 м (потрійний стрибок).

***

Валерій Чоботар (карате, Чернівці, СК «Лідер», тренери – Андрій Лазоренко, Олександр Пікулін). Учасник чемпіонатів Європи (поступився у двобої за «бронзу») та світу, Grand winner Прем’єр-ліги 2016 (до 84 кг), етап Кубку світу (Ласло, Словенія) – 3 м (командне куміте), Відкритий чемпіонат США USA Open – 2 м.

***

Серед кандидатів на місце у топ-10 2016 фігурували також:

Ксенія Верега (легка атлетика, Новоселиця, «Колос», ШВСМ, тренери – В. Клименко, Володимир Степанов). Чемпіонат України в приміщенні – 3 м (200 м), 1 м (200 м U-23), 3 м (400 м U-23).

***

Сергій Дуган (легка атлетика, Чернівці/Глибоцький район, ШВСМ, тренер – Денис Тищук). Чемпіонат України з кросу – 3 м (3 км), 8 м (8 км), Кубок України – 4 м (3000 м).

***

Михайло Косташ (стрільба з лука, Чернівці, «Спартак», ШВСМ, тренер – Олег Осипенко). Чемпіонат України – 1 м (мікс), 3 м (ком.), Кубок України – 2 м (мікс).

***

Микола Лабовський (легка атлетика, Чернівці, «Динамо», тренер – Денис Тищук, офіційний партнер – тур комплекс «АКВА-ПЛЮС»). Чемпіонат України – 3 м (5000 м), чемпіонат України в приміщенні – 5 м (3000 м), Кишинівський марафон – 1 м (10,548 м).

***

Орест Малованюк (легка атлетика, Чернівці, тренер – Денис Тищук). Чемпіонат України з бігу на 1 милю – 2 м (молодь U-23), юніорський чемпіонат України – 8 м (5000 м), 10 м (3000 м).

***

Іван Павлюк (легка атлетика, Чернівці/Вижницький район, ШВСМ, тренери – Денис Тищук, Тарас Ватрич). Юнацький чемпіонат України з кросу (2 км) – 2 м (21.10.16, Біла Церква), 3 м (24.03.16, Цюрупинськ).

***

Павло Сидоренко (вільна боротьба, Заставна, виступає за Львівську обл., тренери – Ігор Білей, Василь Молдован). Чемпіонат України – 3 м (125 кг).

***

Іван Снігур (вільна боротьба, Чернівці, тренер – Сергій Одинак). Молодіжний чемпіонат України U-23 – 1 м (125 кг).

***

Олександр Сосновський (легка атлетика, Чернівці, ШВСМ, тренери – Ірина Ячнюк, Іван Павлюк). Молодіжний чемпіонат України з марафону U-23 – 1 м, молодіжний чемпіонат України з кросу – 4 м (4 км), Кубок України в приміщенні – 5 м (3000 м).

***

Єлісавета Топчанюк (велоспорт, Чернівці, «Колос», ШВСМ, «Інваспорт», тренер – Сергій Топчанюк). Чемпіонат України з крос-кантрі марафону (50 км) – 1 м (U-19). Також стала срібною призеркою юніорського чемпіонату Європи в дефлімпійській номінації (спортсмени з вадами слуху).

***

Едуард Штефанеса (дзюдо, Новоселиця, тренер – Юрій Паскар). Юнацький чемпіонат України U-17 – 1 м (50 кг), юніорський чемпіонат України U-18 – 3 м (50 кг), Відкрита юнацька першість U-17 СКВС Республіки Білорусь – 2 м (50 кг), Міжнародний турнір «Кубок Закарпаття» – 1 м (50 кг). Виграв також кадетський Кубок України у неолімпійському самбо (46 кг).

***

Богдана Ящук (вільна боротьба, Чернівці, виступає за Львівську обл., тренер – Сергій Одинак). Кубок України – 3 м (55 кг).

Якщо ви помітили якісь неточності або хочете доповнити інформацію про найкращі досягнення буковинців в олімпійських видах спорту у 2016 р., – sportbuk@gmail.com (дякуємо!). Але прохання надавати конкретизовану інформацію (вид спорту, назва змагань, місце проведення, прізвище, ім’я спортсмена і його тренера (тренерів), номінація, місце, кількість учасників у номінації та країн або областей у змаганнях…

Командою року, звісно, є волейбольний клуб «Колос-Роднічок» (Новоселиця), який вперше в історії став бронзовим призером у професійній вищій лізі.

У неолімпійських видах у 2016 р. традиційно радував успіхами на міжнародній арені володар титулу «Найсильніша людина України» (з 2009 р.) Костяннтин Ільїн, який виграв Кубок Європи (екс-Кубок Центральної Європи), виграв чемпіонат України з силового екстріму та інші нагороди (переважно за кордоном), видатний шаховий композитор Михайло Марандюк з Новоселиці, який у 2016 р. став вже 14-разовим чемпіоном світу, ще один богатир Андрій Бурштин, група представників панкратіону та рукопашного бою…

Джерело - SportBuk.com