Заборгованість слід нарешті погасити

18.02.2016 14:47

Із виходом на заслужений відпочинок людина втрачає джерело прибутку і розраховує на державну систему пенсійного забезпечення. Її механізм фактично відображає ставлення суспільства до громадян, які працювали більшу частину свого життя.
Управління ПФУ у Хотинському районі докладає зусилля для своєчасної виплати пенсії. Але для цього необхідно, аби сповна надходили кошти до бюджету фонду, який наповнюється із різних джерел, зокрема із погашення фізичними та юридичними особами заборгованості до Пенсійного фонду. Окремі боржники безвідповідально ставляться до своїх зобов’язань, тому доводиться стягувати з них кошти у примусовому порядку через органи державної виконавчої служби.
На 1 лютого цьогоріч заборгованість із страхових унесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в Хотинському районі становить майже 6,6 мільйона гривень. Найбільше винні ТзОВ ВКТ «Арго», ТзОВ «Форест Кемп Індастрієз», ТзОВ «Ост-Фіш».
Заборгованість з відшкодування фактичних витрат на виплату та доставку пенсій, призначених на пільгових умовах, – загалом 195 тисяч гривень. Її мають ТзОВ ВКТ «Арго», ТзОВ «Арго-Буд», ПП «Хотинське АТП-17741», МПП «Зелена липа», ТзОВ «Зоря», ТзОВ «Хлібороб», ТзОВ «Мир», ТзОВ «Буковина», ТзОВ «Злагода», ФГ «Жива Нива», ТзОВ «Воля».
Ухилення роботодавців від зобов’язаннь зі сплати боргів до Пенсійного фонду призводить не лише до порушення платіжної системи, а й позбавляє осіб, які у них працюють, права на соціальні гарантії.
Працівникам, котрим не байдуже, яка в них буде пенсія, рекомендуємо поцікавитися у керівників своїх підприємств про стан сплати внесків до Пенсійного фонду, використовуючи свої конституційні права.
Василь Голодняк,
начальник відділу управління ПФУ в Хотинському районі.