Як оцінюєте ефективність системи субсидій?

28.01.2016 14:32

Торік неабияке занепокоєння жителів Хотинщини викликала звістка про підвищення у декілька разів тарифів на природний газ для населення, яке використовує цей енергоносій для опалення помешкань. Щоправда, паралельно із шоковою терапією уряд запропонував і «ліки» – новий спрощений механізм надання субсидій на оплату житлово-комунальних послуг. Як краяни оцінюють його ефективність, чи оформили субсидії і чи вистачає їх?

І. Д. Пасічник, м. Хотин:

– Понад 10 років користуюся субсидіями. Це добра підмога сім‘ям з невеликими доходами, особливо у нинішній опалювальний сезон, адже стрімко зросла вартість газу.

Ми з дружиною – пенсіонери, діти війни, отримуємо пенсію, яка дещо перевищує її мінімальний рівень. Отож ще у вересні подали довідку про склад сім‘ї, заяву та дек­ларацію на субсидію. Десь на початку листопада отримали повідомлення, в якому обсязі вона нам призначена – понад 1,6 тисячі гривень. Обов‘язкова плата за газ та інші комунальні послуги відносно невелика.

Уже не раз переконувався, що така допомога держави – то вагома підтримка людям з низьким рівнем доходів.

Визначену норму природного газу на місяць повністю не використовую: намагаюся заощаджувати. Окрім котла, обігріваю приміщення власного будинку ще й кахельними грубками.

Сподіваюся, що залишок невикористаних коштів на особовому рахунку в газопостачальній організації після завершення опалювального сезону залишать, як і обіцяють керівники держави. І ці гроші зможу використати для оплати послуг у наступні місяці.

О. П. Даниленко, м. Хотин:

– У мене невелике помешкання у двоповерховому будинку, отож норма споживання газу за субсидією теж невелика. А витрати палива значно більші. Отож доводиться сплачувати повну вартість газу. Особливо це б‘є по кишені тоді, коли перевищили обсяг у двісті кубометрів на місяць. Погодьтеся, що 7,2 гривні за кубометр – то вже занадто.

І про ще одну негативну особливість: норма споживання газу на аналогічну площу в індивідуальному будинку удвічі вища, ніж у багатоквартирному. У нашому – чотири квартири, отож втрати тепла чи не такі ж, як і в окремому помешканні. Але за нормою на опалення нам належить використати в два рази менше газу.

І. І. Мельничук, с. Шилівці:

– Зі мною, інвалідом I групи, проживають ще два члени родини. Ще влітку подав документи на субсидію. Отож до опалювального сезону вже знав, у якому розмірі отримаю допомогу держави, бо самостійно платити чималі гроші за використання природного газу для опалення індивідуальних помешкань нам не під силу. Щоправда, догріваємо кімнати, особливо у морози, пічками. Безперечно, що субсидії дуже потрібні, особливо тепер, коли все так дорого, а з доходів сім‘ї ми не змогли б розрахуватися за газ. А із соціальною допомогою – зовсім інша річ.

Т. Г. Дробко, м. Хотин:

– У власному будинку мешкаю із чоловіком. Раніше субсидії не отримувала. Уперше за нею звернулася у жовтні минулого року, коли розпочався опалювальний сезон. Тієї кількості газу, яка нею передбачена, вистачає, аби підтримувати у приміщеннях належний температурний режим. Ще маю із субсидій (майже 2 тисячі гривень) і запас коштів, адже у перші місяці осені палива використовували небагато.

Задоволена чинною системою житлових субсидій, сподіваюся, що і в подальшому у державі збережуть таку дієву форму підтримки населення.

М. П. Мала, м. Хотин:

– У моїй сім‘ї – троє, проживаємо у багатоповерхівці, у трикімнатній квартирі. Її опалюємо автономним котлом на природному газі. Торік удруге звернулася за субсидією, адже як бути без неї, коли сильно здорожчало паливо? Мені призначили цю допомогу – майже 1,5 тисячі гривень. Задоволена, бо тієї кількості газу, на яку надають кошти, цілком вистачає, аби і дорослі, і діти не потерпали від недостатньо обігрітих приміщень.

Субсидія – надзвичайно вагома підтримка нашій сім‘ї. Маю надію, що і в подальшому діятиме такий механізм соціального захисту людей.

Сергій Доманчук.

 

Висловіть вашу думку

чи отримуєте субсидії і як оцінюєте ефективність системи їх надання?