Вогнеборці застерегли хотинчан щодо пожежної безпеки

05.03.2018 14:29

Рятувальники продовжують роз’яснювати жителям Хотина правила пожежної безпеки у холодну пору року

Працівники Хотинського районного відділу Управління провели інформаційно-роз’яснювальний рейд серед місцевих мешканців Хотина. Під час бесід з громадянами рятувальники нагадали основні правила пожежної безпеки у побуті. Розповіли про випадки пожеж, які стались на території Хотинського району з початку року, вказали, з яких причини вони виникли.

Акцентуючи увагу на тих загораннях, котрі трапилися внаслідок порушення правил пожежної безпеки при експлуатації печей та електрообігрівачів, рятувальники пояснювали співрозмовникам, як користуватися обігрівачами, розводити вогонь у печах так, щоб не сталося пожежі внаслідок неправильного користування ними.

Батьків вогнеборці закликали навчати цих правил безпеки дітей, наголошувати їм, що малечі заборонено самостійно вмикати та вимикати побутові прилади в електромережу, розводити вогонь та бавитись з сірниками, адже це може призвести не тільки до виникнення вогню, а й до травмування малечі.

Щоб інформацію від рятувальників місцеві мешканці змогли й надалі поширювати серед інших, вогнеборці вручали їм листівки на протипожежну тематику.

 

Також провели протипожежний інструктаж для соціальних працівників

Найбільше пожеж, котрі виникли у Хотинському районі з початку року, трапилися у житловому секторі. При цьому, значна частина таких випадків мала місце у оселях соціально незахищених верств населення, адже серед таких людей є громадяни, котрі у повсякденному житті потребують сторонньої допомоги, тому їм важко подбати про власну безпеку самотужки.

З метою запобігання виникненню пожеж у будинках соціально вразливих верств населення, 2 березня фахівці Хотинського районного відділу провели зустріч з керівництвом та трудовим колективом Хотинського територіального центру соціального обслуговування.

Під час інструктажу рятувальники пояснили людям основні причини виникнення загорань у житловому секторі, назвали випадки пожеж, які сталися на території краю від початку року, розповіли присутнім про правила безпеки, дотримуючись яких можна вберегтися від пожежі. Фахівці Служби порятунку вказали соціальним працівникам правила безпечної експлуатації печей та обігрівачів під час опалювального сезону, пояснили про необхідність дотримання протипожежних правил при користуванні газовими та електроприладами. Здобуті під час заняття знання рятувальники закликали поширювати серед інших людей, навчати правил безпеки жителів, з якими співпрацюють соціальні працівники.

Окрім цього, рятувальники практично навчили присутніх правильних дій на випадок пожежі. Вогнеборці продемонстрували принцип роботи вогнегасника, розповіли, як ним потрібно користуватися, щоб самотужки ліквідувати загорання на ранній стадії. Зазвичай, коли трапляється загорання, у людей виникає паніка, що заважає їм швидко та правильно відреагувати на ситуацію, тому, безперечно, таке заняття виявилось дуже корисним для працівників.

Щоб попереджувальна робота проводилась ефективніше, рятувальники передали соціальним працівникам листівки та інформаційні застереження на протипожежну тематику, які фахівці згодом можуть поширювати серед населення, а під час наради обговорили напрямки співпраці щодо організації пожежної безпеки соціально незахищених верств населення шляхом проведення спільних рейдів рятувальників та соцпрацівників.

 

Хотинський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області