Торгівля людьми – це може трапитись з кожним

08.12.2017 09:36

Сьогодні багато українців у пошуках кращої долі та високого заробітку шукають роботу за кордоном. Та, на жаль, через свою необізнаність потрапляють у шахрайські тенета, які загрожують не тільки втратою власних заощаджень, але й можуть коштувати самого дорого - життя.

Чисельність громадян України, які потрапляють у ситуацію торгівлі людьми з кожним роком стрімко зростає. А з огляду на те, що ми є прикордонною областю, то ця проблема для мешканців нашого краю є дуже гострою. Багато наших співвітчизників отримують пропозиції працювати за кордоном, де існує попит на дешеву робочу силу.

 З метою попередження випадків торгівлі людьми, задля уникнення ризиків нелегальної трудової міграції за кордон, Хотинським районним центром зайнятості систематично, для шукачів роботи, проводяться тематичні семінари, під час яких безробітні дізнаються про можливі ризики нелегального працевлаштування за кордоном, про відсутність соціального захисту нелегальних трудових мігрантів та високу ймовірність стати жертвами торгівлі людьми, а також про важливість працевлаштування за кордоном через суб'єктів підприємницької діяльності, які мають відповідну ліцензію.

На цих заходах спеціалісти Хотинського РЦЗ надають роз'яснення щодо оформлення документів для виїзду за кордон, особливості та ризики перебування за кордоном, перелік громадських організацій, які опікуються питаннями запобігання нелегальній трудовій міграції, торгівлі людьми та трудової експлуатації тощо.

Злочинці кожного року знаходять все нові і нові методи вербування та втягнення у торгівлю людьми тих, хто шукає роботу, а саме, останнім часом почастішали випадки, коли людей наймають для роботи кур'єром-експедитором з перевезення малогабаритного багажу, вмістом якого виявляються наркотичні речовини. За незаконну діяльність українців затримують правоохоронні органи іноземних держав та позбавляють волі. Строк позбавлення волі в середньому сягає від 8 до 25 років.

Такий вид торгівлі людьми найбільше поширений на території Російської Федерації, Бразилії, Таїланду та Малайзії. Загалом, у місцях позбавлення волі в середньому перебуває понад 2000 українців.

Всім шукачам роботи потрібно пам'ятати про те, що життєво важливо, вирішивши шукати роботу за кордоном, максимально подбати про власну безпеку, зібрати якнайбільше інформації про країну, в якій планується працевлаштування, її законодавство, можливість там успішного легального працевлаштування та ризики при нелегальній  зайнятості; фірму-посередника, яка пропонує роботу; адресу Українського посольства (консульства) чи громадської організації, які можуть надати допомогу мігрантам у вирішенні критичної ситуації.

Інформує Хотинський районний центр зайнятості.