Рятувальники провели нічні навчання з ліквідації пожежі

29.09.2017 12:08

28 вересня у Хотинському психоневрологічному будинку-інтернаті відбулися тактико-спеціальні навчання з ліквідації умовної пожежі. Оскільки у цій установі постійно перебувають майже 200 людей похилого віку та людей з обмеженими фізичними можливостями, виникнення пожежі у інтернаті ставить під загрозу життя багатьох осіб.

Тому рятувальники та працівники установи у ході навчань тренувалися, як діяти за умови пожежі, щоб врятувати у такій ситуації людей та запобігти непередбачуваним наслідкам. Разом із тим, тренування відбувалися у нічний час, щоб максимально передбачити всі небезпечні умови, адже саме вночі у разі виникнення пожежі люди зазвичай сплять, пізно виявляють її, що й призводить до жахливих наслідків.

За задумом навчань, вночі на другому поверсі будинку-інтернату виникла пожежа. Працівники установи, помітивши загорання, повідомили про подію рятувальників та почали проводити евакуацію людей із приміщення. Працівники інтернату намагалися діяти оперативно та злагоджено,  не допускаючи паніки серед людей. Умовне сильне задимлення на дало їм змоги евакуювати всіх пацієнтів. Тому пожежний підрозділ, котрий прибув на місці події, в апаратах захисту органів дихання та зору спершу провели розвідку в приміщенні та вивели у безпечне місце людей, котрі залишились всередині інтернату. Після цього надзвичайники ліквідували умовну пожежу.

Після практичних відпрацювань, рятувальники та працівники інтернату обговорили спільні дії, визначили, на що потрібно звернути увагу, щоб зробити перебування людей в будинку-інтернаті ще безпечнішим та підбили підсумки навчань.

Хотинський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області