Рятувальники навчають краян, як запобігти пожежам

20.07.2018 19:43

Чимало пожеж трапляються через звичайну людську недбалість – ігнорування чи недотримання правил пожежної безпеки, необережне поводження з вогнем. Часом така необачність призводить до значних збитків.

Щоб спонукати людей цим не легковажити, працівники Хотинського районного сектору Управління ДСНС провели рейди у селах Білівці та Каплівка. У ході спілкування рятувальники навчали місцевих жителів, як запобігти пожежам в екосистемах, що надзвичайно актуально для літнього періоду.

Вогнеборці пояснили громадянам, чим небезпечне виникнення пожежі у лісі, вказали, яких правил потрібно неухильно дотримуватися, щоб відпочинок не мав неприємних наслідків. Зокрема, фахівці Служби порятунку закцентували увагу людей, що розпалювати багаття слід лише на добре розчищеній галявині на безпечній відстані від дерев. Розведене вогнище не можна залишати без нагляду, а перед тим, як покинути місце відпочинку, вогонь слід загасити: добре залити його водою чи засипати землею. Окрім цього, рятувальники закликали не кидати недопалків у лісі, сірників, адже від цього миттєво може статися пожежа.
Також вони нагадали батькам, що не  варто дозволяти дітям розводити багаття, перебувати близько біля вогню без нагляду дорослих, гратися сірниками.
Щоб слова рятувальників звучали переконливіше, вони роздали людям інформаційні листівки із правилами безпеки та наголосили, що у разі пожежі необхідно негайно телефонувати за номером 101.
Хотинський районний сектор Управління ДСНС України у Чернівецькій області.