Рятувальники Хотинщини долучились до всеукраїнського рейду для попередження пожеж

08.12.2017 14:35

Станом на 6 грудня на території Хотинського району виникло 51 пожежа, під час яких вогонь забрав життя 6 людей, ще двоє зазнали опіків та одна людина отруїлась чадним газом.

Трагічні випадки переважно трапляються через людський фактор – нехтування правилами безпечного поводження з пічним опаленням та електроприладами, паління у ліжку.

З метою попередження таких випадків, коли неналежне дотримання краянами правил безпеки призводить до трагедії, працівники Служби порятунку Хотинщини долучилися до проведення масштабного всеукраїнського рейду житловим сектором країни. В ході інформаційно-роз’яснювального рейду рятувальники  поспілкувалися із жителями Хотина та села Атаки та пояснили правила безпечної експлуатації пічного опалення, електрообігрівачів та газових приладів.

Вогнеборці вказали людям, що перед використанням обігрівальних приладів і печей завжди потрібно перевіряти їх справність. Біля кожної пічки слід облаштовувати металеві "килимки", які допоможуть запобігти пожежі, якщо через дверцята печі випаде жаринка. А електрообігрівальні прилади варто розміщувати подалі від гардин, меблів та інших речей у кімнаті. Окрім цього, пояснили, що до пожежі може також призвести одночасне ввімкнення в електромережу кількох обігрівачів. Тому рятувальники закликали людей не використовувати багато приладів у один період, аби запобігти короткому замкненню електромережі у будинку.

Також  рятувальники приділили увагу дітям, роз’яснивши малечі про загрозу від ігор з вогнем, користування сірниками і запальничками.

У ході рейду працівники Служби порятунку вручили хотинчанам пам’ятні листівки із попереджувальним змістом та основними правилами пожежної безпеки, яких слід постійно дотримуватися у побуті.

 

Хотинський районний відділ Управління ДСНС України у Чернівецькій області