Погоджуючись на зарплату в «конверті», ризикуєте залишитись взагалі без грошей

18.08.2016 15:00

«Тіньова» або «сіра» зарплата, яка прихована за офіційними трудовими відносинами і виплачується на рівні або нижче мінімальної – то великі фінансові резерви для збільшення надходжень до бюджету Пенсійного фонду України.

Погоджуючись на «конверт», працівник ризикує залишитися без грошей взагалі. Адже його можуть звільнити без будь-яких пояснень. Роботодавці при цьому використовують схему просту і досить розповсюджену, особливо для молодих працівників або громадян пенсійного віку. Людина виконує певний обсяг роботи, а коли настає час розрахунку, йому замість обіцяних грошей просто вказують на двері, а замість нього приймають іншого довірливого кандидата на посаду.
Довести, що відносно такого громадянина був факт шахрайства без наявності документів практично неможливо. Тому саме для захисту прав працівників держава вимагає обов’язкового оформлення трудових відносин чи то з великою фірмою, чи з приватним підприємцем. Це, а також офіційне отримання зарплати – державний захист від незаконного звільнення, безпечні і здорові умови праці, гарантоване право на відпочинок, своєчасно виплачені кошти не нижче від визначеного законом розміру. Крім того, це одержання пенсії у старості.
Необхідно змінити психологію людей і переконати їх: отримувати зарплату «у конвертах» невигідно.
Василь Голодняк,
головний спеціаліст управління Пенсійного фонду України в Хотинському районі.