Платникам земельного податку має прийти повідомлення ДФС

05.07.2017 17:08

Новоселицька ОДПІ повідомляє, що нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться органами фіскальної служби, які надсилають або вручають платникові за місцем його реєстрації до 1 липня цього року податкове повідомлення-рішення про внесення податку за формою, встановленою у порядку, визначеному ст. 58 Податкового кодексу України.

Разом з цим на підставі статті 281 Податкового кодексу від сплати земельного податку звільняються: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України від 22.10.1993 року №3551-XII «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані Законом України від 28.02.1991 року №796-XII «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Звільнення від сплати податку за земельні ділянки, передбачене для вищезазначених осіб, поширюється на одну земельну ділянку за кожним видом використання у межах граничних норм.

Фізична особа, яка має підстави для отримання пільг щодо сплати земельного податку, повинна надати органам фіскальної служби за місцезнаходженням земельної ділянки заяву довільної форми про надання пільги та документи, що посвідчують її право на пільгу.

Пільга починає застосовуватися до обраної земельної ділянки з базового звітного періоду, у якому подано таку заяву.

 Платники плати за землю – фізичні особи Новоселиччини з початку цього року, виявились більш активними і сумлінними, збільшуючи  у січні – червні 2017 року надходження на 651,4 тис.. грн. ніж за перше півріччя  минулого року, сплативши 4023,9 тис.грн. податку.

 Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій області наголошує, всім землевласникам та землекористувачам необхідно сплатити земельний податок та орендну плату за землі  за 2017 рік у  термін до 29 серпня 2017 року.

Податківці запрошують власників землі та землекористувачів в законодавчо встановлені терміни сплатити земельний податок, адже порушення термінів сплати спричиняє застосування штрафних санкцій та нарахування пені.

Повідомляє Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій  області.