Оприлюднили дані про кількість в області ВІЛ-інфікованих

22.05.2018 15:45

За час епідемії СНІДу від нього померло понад 200 буковинців

За рішенням Всесвітньої організації охорони здоров’я щороку третьої неділі травня проводиться День пам’яті померлих від СНІДу. Метою цього дня, який цього року припав на 20 травня, є привернення уваги суспільства до проблеми ВІЛ-інфекції та СНІДу, а також уваги влади до посилення соціального захисту цієї категорії населення, відзначає головний лікар Чернівецького обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Володимир Мочульський.

– Хоча, порівняно з іншими областями України, ситуація з ВІЛ/СНІДом у Чернівецькій області значно краща, теж маємо невтішну статистику. За час епідемії СНІДу, починаючи з 1997 року, від СНІДу в області померло 222 особи, зокрема з початку лише нинішнього року – 10. Ще у 30 буковинців з початку 2018 року було вперше виявлено ВІЛ-інфекцію, всього ж наразі на обліку у Чернівецькій області перебуває близько 900 ВІЛ-інфікованих осіб, з них біля ста дітей, – розповідає Володимир Миколайович. – Якщо попередніми роками основним шляхом передачі ВІЛ у нашій області був ін’єкційний, то завдяки низці інформаційних програм та розгортанню пунктів обміну шприців для споживачів ін’єкційних наркотиків кількість інфікованих у такий спосіб зменшилася, а на перше місце вийшов сексуальний шлях передачі. Тому під час наших акцій та виступів у ЗМІ (останній з них провели вчора на одному місцевому FM-радіо) наголошуємо на цьому, закликаючи людей дбати про своє здоров’я. Водночас пояснюємо, що на сьогодні ВІЛ не є вироком. Зіштовхнулися з тим, що попри можливість будь-кому з охочих пройти безкоштовне обстеження на ВІЛ, багато людей просто бояться довідатися про свій ВІЛ-статус. Однак своєчасне виявлення інфекції та призначення антиретровірусної терапії дає можливість знизити ризик прогресування захворювання, у тому числі – запобігти смерті від СНІДу.

За словами В. Мочульського, для популяризації профілактичних обстежень щодо визначення власного ВІЛ-статусу у четвер, 24 травня, спільно з поліцією державної охорони Центр профілактики і боротьби зі СНІДом проведе акцію «Скажи ВІЛ-інфекції й СНІДу – ні!». У рамках акції працівники служби пройдуть експрес-тестування на ВІЛ/СНІД.

За інформацією Департаменту охорони здоров'я ОДА.