На Буковині зафіксовано спалах африканської чуми свиней

31.10.2017 10:19

Як повідомляє Управління Держпродспоживслужби у Чернівецькій області, вірус африканської чуми свиней виявлено у с. Іспас Вижницького району. Там організовано ветеринарно-поліцейський пост, облаштовано  дезба’єр, виставлено знаки “карантин”.

У повідомленні Держпродспоживслужби йдеться:

"При дослідженні в Державному науково дослідному інституті лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи (м.Київ) трьох проб біологічного матеріалу, відібраних від свиней в свиногосподарстві фізичної особи-підприємця села Іспас  Вижницького району Чернівецької області виявлено ДНК вірус АЧС (звіт про результат досліджень 008807 п.м./17 від 30.10.2017 р.)

З метою координації дій з локалізації та ліквідації спалаху АЧС 30.10.2017 р. проведено засідання надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вижницькій РДА, рішенням якої затверджено план з ліквідації АЧС, визначено межі епізоотичного осередку, зон захисту та нагляду.

В осередку захворювання вживають заходи з локалізації та недопущення поширення збудника АЧС, встановлено ветеринарно-поліцейський пост, облаштовано  дезба’єр, виставлено знаки “карантин” та забезпечено цілодобове чергування на постах ветеринарними спеціалістами та працівниками національної поліції".