Хотинська земля збагатила місцеву казну на понад 3,8 мільйона гривень

23.06.2017 14:53

Як повідомили у Хотинському відділенні Новоселицької ОДПІ, упродовж п’яти місяців цього року місцеві власники та орендарі земельних ділянок сплатили 3827,2 тис. гривень земельного податку. Це на 542,2 тис. більше, ніж за січень–травень торік.

Податківці нагадують: плата за землю включає два види обов’язкових платежів

* земельний податок

* орендну плату.

Перший сплачують власники землі та землекористувачі, другий – орендарі ділянок, як фізичні, так і юридичні особи.

Також нагадаємо, що згідно із п. 286.5 ст. 286 ПКУ нарахування фізичним особам сум земельного податку проводиться контролюючими органами, які видають платникові до 1 липня податкове повідомлення-рішення про внесення податку.

Фізичні особи несуть відповідальність за своєчасне та повне погашення нарахованого узгодженого грошового зобов’язання з плати за землю. Тож, якщо вони протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення не сплачують узгоджену суму грошового зобов’язання, то згідно із законодавством накладається штраф у розмірах, встановлених ст. 126 ПКУ.
Разом з тим, на суму податкового зобов’язання із плати за землю, не сплаченого протягом 60 днів з дня вручення податкового повідомлення-рішення, нараховується пеня у порядку, визначеному ст. 129 ПКУ.

Як зазначив в. о. заступника начальника – начальник Хотинського відділення Новоселицької ОДПІ В‘ячеслав Гортопан,  земельний податок та орендна плата за користування землею є одним з вагомих джерел наповнення місцевих скарбниць району та становить майже 13% від загальних надходжень до бюджетів Хотинщини.
Новоселицька ОДПІ ГУ ДФС у Чернівецькій  області.